Dziś jest: 25.07.2024
Imieniny: Jakuba, Krzysztofa
Data dodania: 2024-07-05 09:58

Redakcja

Grzechotki. 53-letni Hiszpan okazał się 39-letnim Kolumbijczykiem. Jest poszukiwany za przemyt

Grzechotki. 53-letni Hiszpan okazał się 39-letnim Kolumbijczykiem. Jest poszukiwany za przemyt
Funkcjonariusze straży granicznej zatrzymali na przejściu w Grzechotkach 39-latka, który posługiwał się podrobionymi dokumentami
Fot. W-MOSG

Twierdził, że jest Hiszpanem, a okazał się Kolumbijczykiem poszukiwanym za przemyt broni oraz porwania. Strażnicy z Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach zatrzymali 39-latka, który posługiwał się podrobionymi dokumentami.

reklama

W poniedziałek (1 lipca) w godzinach nocnych na drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach pojawił się kierowca volkswagena, na holenderskich tablicach rejestracyjnych.

Twierdził, że znalazł się na drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach, bo tak go pokierowała nawigacja. Mężczyzna jechał z Holandii i chciał udać się na Litwę, a stamtąd do Helsinek.

Funkcjonariusze Straży Granicznej sprawdzili dokumenty podróżnego. Okazało się, że dowód osobisty, którym się posługiwał widnieje w bazach danych, jako utracony w 2013 roku. Sprawdzono, że dokument wydany przez władze Hiszpanii, został podrobiony. Przy kierowcy znaleziono hiszpański paszport, który również znajdował się w bazach danych, jako utracony w 2013 roku. Kolejnym podejrzanym blankietem były uprawnienia do kierowania pojazdami.

Okazało się, że wszystkie ujawnione dokumenty są podrobione. Ponadto, ustalono, że to nie 53-letni Hiszpan, tylko 39-letni Kolumbijczyk. W dodatku hiszpański wymiar sprawiedliwości szukał go od 2011 roku za przemyt broni, amunicji i materiałów wybuchowych oraz porwania.

Mężczyzna usłyszał zarzuty posługiwania się podrobionymi dokumentami, do czego się nie przyznał. Nie skorzystał również z dobrowolnego poddania się odpowiedzialności karnej i trafił na trzy miesiące do aresztu.

Dalsze czynności w sprawie prowadzą funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach.

Źródło: W-MOSG

Galeria

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • Człowiek z blizną 2024-07-05 13:20:33 213.184.*.*
    Nie lubię Kolumbijczyków...
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 0
  • Lopez 2024-07-05 10:07:15 95.160.*.*
    Może to ten "Hiszpan" od tańców Lewandowskiej? :-)
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 2

www.autoczescionline24.pl