Dziś jest: 24.04.2024
Imieniny: Feliksa, Grzegorza
Data dodania: 2024-03-19 10:15

Redakcja

Gmina Olsztynek. Wysyp pijanych kierowców jednośladów

Gmina Olsztynek. Wysyp pijanych kierowców jednośladów
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. KMP Olsztyn

Tylko w ciągu jednego weekendu na terenie Olsztynka tamtejsi policjanci zatrzymali dwóch kierowców jednośladów, którzy byli pod wpływem alkoholu.

reklama

W piątek (15 marca) około godz. 20 w Olsztynku policjanci z tamtejszego komisariatu zauważyli motocyklistę, którego sposób jazdy wydał im się podejrzany. Mimo wysyłania sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych kierowca nie zatrzymał się do kontroli i próbował uciec funkcjonariuszom. Stracił jednak panowanie nad pojazdem, uderzył w ogrodzenie i wywrócił pojazd. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Kierowcą suzuki okazał się 23-latek. W trakcie interwencji wyszło na jaw, czemu chciał uniknąć policyjnej kontroli. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 1 promil tej substancji. Ponadto motocykl, którym się poruszał, nie był dopuszczony do ruchu i nie posiadał ubezpieczenia OC. Młody kierowca stracił prawo jazdy, a za swoje zachowanie tłumaczyć się będzie przed sądem.

Natomiast w sobotę (16 marca) około godz. 8 policjanci z Komisariatu Policji w Olsztynku zauważyli rowerzystę, którego zachowanie wskazywało na to, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Zatrzymali mężczyznę do kontroli i potwierdzili swoje podejrzenia. 55-latek miał blisko promil tej substancji w organizmie. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł.

Źródło: własne, KMP Olsztyn

Tagi: prawo używki

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz


www.autoczescionline24.pl