Dziś jest: 25.05.2024
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Data dodania: 2024-05-15 09:30

Aleksandra Sawczuk

„Europa powinna być o korzyściach a nie o zakazach”. Lewica prezentuje program wyborczy

„Europa powinna być o korzyściach a nie o zakazach”. Lewica prezentuje program wyborczy
Od lewej: minister Marcin Kulasek, współprzewodniczący Nowej Lewicy, Robert Biedroń i "jedynka" Lewicy w eurowyborach w okręgu nr 3, Bożena Przyłuska
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

We wtorek (14 maja) odbyła się konferencja prasowa Lewicy, dotycząca nadchodzących wyborów do europarlamentu. „Jedynką” startującą ze wspomnianej partii, reprezentującą Warmię, Mazury oraz Podlasie jest Bożena Przyłuska. W spotkaniu, oprócz przedstawicielki naszego regionu, uczestniczyli również Robert Biedroń – lider Lewicy, Marcin Kulasek – poseł i sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych czy wicewojewoda warmińsko-mazurski Zbigniew Szczypiński. Podczas konferencji zaprezentowano czołowe założenia Lewicy w nadchodzących wyborach.

reklama

Bożena Przyłuska to aktywistka Strajku Kobiet i prezeska Kongresu Świeckości, która zamierza walczyć w nadchodzących wyborach, m.in. o lepszą pozycję kobiet. Jednym z jej czołowych postulatów jest wprowadzenie w Polsce Europejskiej Karty Praw Kobiet, gwarantującej obywatelkom naszego kraju szereg praw reprodukcyjnych. Zalicza się do nich dostęp do badań prenatalnych, prawo do aborcji, a także zagwarantowanie opieki ginekologicznej oraz położniczej na poziomie europejskim.

Kandydatka Lewicy zamierza również stawić czoła takim wyzwaniom, jak: poprawa pozycji młodych ludzi na rynku pracy, przestrzeganie praw człowieka, walka o ochronę przyrody i klimatu, a także wprowadzenie zakazu zmiany czasu czy darmowych staży oraz ubieganie się o godne wynagrodzenia dla Polaków.

Podczas konferencji Przyłuska szczegółowo odniosła się do kwestii produkcji biomasy z drzew, podkreślając, iż Lewica stanowczo się temu sprzeciwia.

- Chcemy chronić drzewa, to jest nasze bezpieczeństwo. Przyroda, której nikt nie dewastuje, zapewnia nam zahamowanie zmian klimatycznych, bioróżnorodność. To zdrowa woda, zdrowa żywność. Jako Lewica sprzeciwiamy się produkcji biomasy z drzew. Potrzebujemy zielonej energii a nie energii z zieleni, dlatego będziemy za zakazem spalania drzew w elektrowniach. Opowiadamy się za nisko emisyjnymi, odnawialnymi źródłami energii i atomem. Kluczowe są przemyślane decyzje w kanały dystrybucji i systemy magazynowania energii – wskazała.

Przytoczone argumenty mają, według Przyłuskiej zwiększyć, efektywność sieci energetycznych i zmniejszyć ceny prądu.

Głos podczas spotkania zabrał również lider partii, Robert Biedroń, udzielając „jedynce” Warmii, Mazur i Podlasia wsparcia oraz podkreślając, iż nasze województwo jest dla Lewicy regionem, stanowiącym symbol tego, jak powinna funkcjonować Unia Europejska.

- Unia nie jest organizacją państw, tylko regionów, które tworzą mieszkańcy. Nie może być tak, że kiedy rozmawiamy o jej rozwoju, to główna uwaga skupia się wyłącznie na dużych miastach. Często zapomina się, że Europę tworzą ludzie spoza stolic. Dla Lewicy Warmia i Mazury są regionem, stanowiącym symbol tego, jak powinna funkcjonować Unia Europejska – tłumaczył Biedroń.

Lewica, przedstawiając przytoczone postulaty, zamierza inwestując w człowieka, rozwinąć regiony. Przedstawiciele partii wskazali, iż Unia potrzebuje „aktualizacji” priorytetów.

- Głos ludzi Lewicy, to „Europa dla Ciebie”. Tak brzmi nasze hasło. Restrukturyzacja Unii nie nastąpi bez Lewicy. „Tak” dla żłobków, „nie” dla zmiany czasu. „Tak” dla budowy mieszkań, „nie” dla zakazu rejestracji samochodów spalinowych. Ludzie na Warmii i Mazurach boją się takiego zakazu, dlatego robimy krok w tył. Europa powinna być o korzyściach a nie o zakazach – podsumował Marcin Kulasek.

Komentarze (13)

Dodaj swój komentarz

 • Annunaki 2024-05-17 07:58:58 146.70.*.*
  Biedroń z Tuskiem chce od -.01.2025 wprowadzić oZUSowanie wszystkich umów zleceń! Pamiętajcie zapłacimy za to wszyscy we wzroście cen! Przedsiębiorca nie straci! Ale zapłaci za to każdy konsument gdyż ceny pójdą w górę! I ZUS czyli piramida finansowa będzie utrzymywana z kasy najbiedniejszych!
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 8 1
 • Annunaki 2024-05-17 07:47:29 146.70.*.*
  Biedroń ogłosił w dniu konstytucji 3 maja że będzie domagał odebraniu Polsce prawa WETA oraz podporządkowania się Polski Niemcom! „Prawdziwy patriota”! Ciekawe czy na dzień matki znów pobije matkę i będzie się nad nią znęcał z dużymi źrenicami? Czy przeżuci się teraz znów na brata którego też krzywdził? Może chciał go wprowadzić do swojej gejowskiej organizacji „porządnych” ludzi? Przecież każdy bije własną matkę! To normalne w ich świecie
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 8 0
 • Skuty Jhony 2024-05-16 18:08:53 146.70.*.*
  Biedroń bił własną matkę! Znęcał się nad nią. Teraz chce wyladowac frustracje na wyborcach. Mówią, że ciepły gej prawdziwy przyjaciel kobiet - ciekawe co jego mama na to. Przestępca jak można bić własną matkę jakim to podłym sflustrowanym bydlakiem trzeba być
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 23 0
 • Przedsiębiorca 2024-05-16 08:24:14 188.125.*.*
  Przedsiębiorcy, pracujący nierzadko 24/7, prosimy lewicę o uczciwość społeczną. Prosimy o prawo do płatnego urlopu, o prawo do zwolnienia lekarskiego, o prawo do inspekcji PIP kontrolującej jakość pracy pracowników, o prawo do wynagrodzenia minimalnego itd. itd. itd.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 24 3
 • Janusz 9000 2024-05-16 07:31:13 176.221.*.*
  Akurat spalanie biomasy jest ekologiczne, to co roślina pobierze - odda, bilans CO2 wychodzi na zero, energia zawarta jest w łączeniach chemicznych i oddawana przy utlenianiu. Można powiedzieć, że jest to zakumulowana energia słoneczna. No, ale lewica ma takie pojęcie, jak o wszystkim. A nie łudźcie się, że nie zakażą aut spalinowych - lewica nienawidzi samochodów, dla nich wróg nr.1, zwykła kiełbasa wyborcza. Zamiast inwestować w komunikacje miejską, żeby przede wszystkim była tania, albo najlepiej darmowa, dużo ludzi by zostawiło auto i pojechało autobusem, to wolą zawężać ulice, tworzyć sztuczne korki przez "wąskie gardła", i zmieniać organizacje świateł z bezkolizyjnej na kolizyjną, co dodatkowo blokuje przejazd. Kolizyjne skrzyżowania są świetne tam gdzie na ma dużego ruchu, przejadą trzy auta, skręci w lewo, znowu trzy auta... A nie na dużych skrzyżowaniach, jak przy Galerii Warmińskiej - tam można na prawoskręcie stać pół godziny, jakby nie można było zrobić bezkolizyjnego prawoskrętu, zsynchronizować światło, aby jednocześnie prawoskręt przy Galerii i na skrzyżowaniu miał w tym samym czasie zielone... Wiele jest takich skrzyżowań, o dużej przepustowości, ale rozwiązanych bez sensu - ale tu jest potrzebny inżynier ruchu, co w końcu usprawni działanie sygnalizacji, a nie celowo będzie korkować, tym samym "zachęcając" do autobusów i tramwajów.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 0
 • Srakotłuk 2024-05-15 17:31:41 31.0.*.*
  Po chuj tą lezba się produkuje i tak będzie głosować jak jej urszulka każe a potem jej jeszcze minete chlapnie.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 9 0
 • Polska wstaje z kola 2024-05-15 17:05:51 31.0.*.*
  Ja pie...le już nawet za biomasę ideolodzy od międzynarodowego kapitału się biorą! Toż to psychiatryk pod gołym niebem.Bolanda 2.0
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 10 0
 • Poslaniec Warminski 2024-05-15 11:44:55 85.255.*.*
  Siedz w Warszawie przy mezu a nie obrabiasz dupe Polsce w Brukseli
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 10 1
 • dezerter 2024-05-15 11:11:12 194.165.*.*
  [Unia nie jest organizacją państw, tylko regionów...] tylko za to wyborcy powinni Biedronia i całą lewicę ukarać. Według kodeksu wszyscy europarlamentarzyści reprezentują kraje a nie regiony czy okręgi wyborcze.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 10 0

www.autoczescionline24.pl