Działacz Ruchu Narodowego żąda przeprosin od posłanki Moniki Falej

Działacz Ruchu Narodowego żąda przeprosin od posłanki Moniki Falej
Działacze Ruchu Narodowego - Łukasz Tulwiński i Piotr Lisiecki - domagają się przeprosin od Moniki Falej i Daniela Zdanowskiego ws. rzekomych oskarżeń o agresję podczas październikowego Strajku Kobiet w Iławie
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

W piątek w pubie Beretta na Starym Mieście odbyła się konferencja działaczy Ruchu Narodowego z regionu. Łukasz Tulwiński żąda przeprosin od posłanki Lewicy Moniki Falej i Daniela Zdanowskiego, radnego Nowego Miasta Lubawskiego, którzy, jego zdaniem, szkalowali go po październikowych działaniach związanych ze Strajkiem Kobiet w Iławie.

Łukasz Tulwiński i Piotr Lisiecki na początku odnieśli się do genezy całej sprawy. Mieli na myśli wydarzenie z końca października zeszłego roku, do jakiego doszło w Iławie podczas manifestacji Strajku Kobiet.

Chodzi o wydarzenia, które zadziały się pod tzw. białym kościołem w Iławie przy ul. Wyszyńskiego. Wulgarnie i agresywnie zachowujący się tłum próbował przedostać się na teren kościoła, lecz wejście do świątyni, gdzie odbywało się nabożeństwo, zostało zablokowane przez działaczy narodowych, wiernych oraz księży – powiedział Łukasz Tulwiński, działacz Ruchu Narodowego z Iławy.

I dodał: – Wtedy pani poseł Falej, ku naszemu zdziwieniu, zamiast uspokajać tłum, wręcz, w mojej ocenie, swoim autorytetem zachęcała, żeby robił to, co do tej pory. W pewnym momencie, gdy tłum napierał mocno, zostały odepchnięte ode mnie jedna czy dwie osoby, w tym m.in. pani poseł Falej. Wtedy nie było wiadomo, czy to jest pani poseł, bo była zamaskowana, jak każdy.

Łukasz Tulwiński

Dodał, że na miejsce przyjechali policjanci, którzy sporządzili notatkę z tego wydarzenia. Tulwiński uważa, że posłanka Lewicy Monika Falej, wraz ze swoim asystentem, radnym Nowego Miasta Lubawskiego, Daniele Zdanowskim, postanowili w mediach społecznościowych nagłośnić sprawy, że posłanka została zaatakowana.

To ja miałem być osobą atakującą, a nie oni, którzy przeszkadzali ludziom w nabożeństwie. Teraz wiemy już, że prokuratura nie dopatrzyła się zabronionych czynów z mojej strony i żądamy przeprosin, ponieważ przez dobrych kilkanaście dni byłem atakowany przez osoby mi nieznane. Niektóre z nich zostały pozwane z powodów cywilnych. Ale co bardziej mnie przeraża, były atakowane osoby zupełnie postronne, ale tylko dlatego, że są ze mną spokrewnione. Otrzymywały pogróżki i wyzwiska – stwierdził działacz Ruchu Narodowego.

Zdaniem Tulwińskiego poseł jest osobą godną zaufania, posiadającą autorytet i dlatego też powinien zważać na swoje zachowanie i słowa, które artykułuje.

Uważam, że działania pani poseł Falej i pana Daniela Zdanowskiego były typowo polityczne, by zdyskredytować mnie jako osobę również biorącą udział w politycznym życiu, a także osobę, która reprezentowała środowiska katolickie i obrońców życia. Chcieli przedstawić nas wszystkich w świetle, że to my jesteśmy agresywni. A przecież to podczas protestów dochodziło do aktów wandalizmu na kościoły. Do tej pory Strajk Kobiet zachęca wręcz, aby profanować kościoły – podsumował Łukasz Tulwiński.

Zatem czego oczekują działacze RN? Na to pytanie odpowiedział Piotr Lisiecki, pełnomocnik Ruchu Narodowego na Warmię i Mazury.

W pierwszej kolejności wystąpiliśmy do sprawców tych pomówień z żądaniem przeprosin i usunięcia nieprawdziwych wpisów z mediów społecznościowych. Jeśli by się okazało, że do końca maja tego nie uzyskamy, to zdecydujemy się na stronę cywilną i będziemy się procesować w tym trybie – powiedział Lisiecki.

Jego zdaniem niedopuszczalne jest to, aby posłowie szkalowali osoby o innych poglądach, a ich profile w mediach społecznościowych były pełne wulgaryzmów czy gróźb.

Finał tej sprawy może się zbiec z kolejnymi wyborami. Dobrze by było, gdyby działacze Lewicy brali to pod uwagę w swoich działaniach szkalujących obrońców życia – dodał Lisiecki.

Łukasz Tulwiński i Piotr Lisiecki z Ruchu Narodowego

Prawnik Łukasza Tulwińskiego Michał Pietrzak przesłał do Moniki Falej oraz Daniela Zdanowskiego pismo będące przedsądowym wezwaniem do usunięcia skutków naruszenia dóbr osobistych, w którym wezwał ww. osoby do złożenia oświadczenia.

Przepraszam Łukasza Tulwińskiego, działacza społecznego, działacza Ruchu Narodowego, byłego kandydata na senatora, za publikacje mojego wpisu na profilu społecznościowym z dnia 25 października 2020 r. w których to podawałam nieprawdziwe i pomawiające informacje jakobym została zaatakowana przez Jego osobę bądź atakował On grupę protestujących uczestników ''strajku kobiet" podczas manifestacji pod Kościołem przy ul. Wyszyńskiego 2 w Iławie 25 października 2020r. Swoim wpisem naraziłam Pana Tulwińskiego na utratę wiarygodności i zaufania.

– możemy przeczytać w oświadczeniu.

Czytaj również:

Dariusz Rudnik pozwie olsztyńskiego redaktora: ''Spada na mnie hejt ze strony lewackich faszystów pod wodzą Moniki Falej''

Strajk Kobiet. Posłanka Monika Falej w starciu słownym z policjantami [ZDJĘCIA, WIDEO]

Strajk Kobiet. Olsztyńska policja zabiera głos ws. incydentu z udziałem posłanki Moniki Falej

Galeria

Komentarze (39)

Dodaj swój komentarz

 • Lach 2021-05-11 18:44:01 94.254.*.*
  #RuchNarodowy to jedyna Polska organizacja w tym jebanym żydowsko-rusko-niemieckim chujostwie zwanym Polin.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 1
 • Raz sierpem raz młotem . 2021-05-10 14:10:19 37.248.*.*
  Brawa dla panów z Ruchu Narodowego.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 5
 • ajgor STULEYA 2021-05-09 10:28:41 31.60.*.*
  Fallej to podróbka posłanki, ciemnota platfusowsko-lewacka wszystko kupi. p.s. podcieram się waszą tęczą lewackie nieuki :)
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 7
 • Ciemnota pisowska 2021-05-08 21:48:51 92.220.*.*
  Rudy Monty Pajton.komedia qrwa,komedia
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 9 5
 • Fuj 2021-05-08 19:41:57 95.160.*.*
  Bleee ale wstrętne ryje. Widać to co w głowie to na twarzy.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 7
 • allensteiner 3 2021-05-08 16:07:41 81.190.*.*
  Parteigenosse TULWIŃSKI dał głos ; no to pozdrawiam partyjnym pozdrowieniem HEIL TULWIŃSKI......
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 6
 • Kobieta z Olsztyna 2021-05-08 15:52:02 5.184.*.*
  Ruda broda i wszystko jasne , Oblechem jakich mało!!!!!!
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 9 6
 • "pan Zbyszek" 2021-05-08 10:39:17 188.146.*.*
  Nie popieram kleru, ale ANTIFA WON!
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 12 6
 • ols 2021-05-08 08:00:21 95.49.*.*
  Pytam , co ta pani robi dobrego w naszym regionie, tylko szczuje
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 15 8
 • Obserwator świata 2021-05-08 07:19:05 23.90.*.*
  Od lewicy jest jeszcze gorsze guano. Nazywa się Konfederacja. Zrzesza najwięcej patusów, którzy wierzą we wszystko co te barany im mówią. Wyznawcy konfederacji to takie owieczki z maczetami z patologicznych rodzin.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 13 9