Dariusz Rudnik pozwie olsztyńskiego redaktora: ''Spada na mnie hejt ze strony lewackich faszystów pod wodzą Moniki Falej''

Dariusz Rudnik pozwie olsztyńskiego redaktora: ''Spada na mnie hejt ze strony lewackich faszystów pod wodzą Moniki Falej''
W niedzielę Dariusz Rudnik, działacz PiS, rozmawiał z demonstrantkami pod katedrą
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Radny sejmiku województwa i działacz Prawa i Sprawiedliwości Dariusz Rudnik wydał oświadczenie, w którym skrytykował tekst dziennikarza m.in. Debaty Adama Sochy. Polityk zapowiedział, że skieruje pozew przeciw redaktorowi.

Przypomnijmy, że chodzi o następstwa niedzielnej manifestacji pod olsztyńską katedrą. O akcji protestacyjnej pisaliśmy w artykule pt. Kobiety poszły do kościoła. Radny PiS: ''Hitlerjugend'' [ZDJĘCIA, WIDEO]. Nie tylko my, ale również inne media relacjonowały to wydarzenie.

Dariusz Rudnik odniósł się do tekstu, który ukazał się w Debacie. Jego zdaniem w tekście redaktor Adam Socha zamieścił „szereg licznych kłamstw i manipulacji dotyczących udziału” działacza PiS w trakcie niedzielnego zabezpieczania olsztyńskiej katedry.

Podający się za dziennikarza, prowokator medialny Adam Socha zamieścił na swoim internetowym portalu szereg licznych kłamstw i manipulacji dotyczących mojego udziału w niedzielnym zabezpieczeniu olsztyńskiej katedry, przed atakiem lewackich bojówek z pod znaku tzw. „Strajku kobiet”.

Socha, siedząc na kanapie, w oparciu o zamieszczone przeważnie w mediach społecznościowych, tendencyjnie zestawione materiały, tworzy pseudoreportaże potęgujące wylew wściekłego hejtu, jaki od wczoraj spada na mnie ze strony lewackich faszystów pod wodzą Moniki Falej, elbląskiej posłanki Lewicy.

Podchwytując jej kłamliwe i absurdalne oskarżenia pod moim adresem w nagłówku „artykułu”-fejka pt. „Posłanka Falej: „Naruszono moją cielesność”. Radny Rudnik: „Hitlerjugend”, usiłuje zasugerować jakobym miał cokolwiek wspólnego z rzekomym incydentem, do którego podobno doszło w Iławie podczas kolejnego tego dnia napadu na kościół organizowanego przez tą „bojowniczkę”.

– napisał Dariusz Rudnik.

Działacz PiS zapowiedział, że podejmie kroki prawne.

Wobec tej bezczelnej manipulacji i próby zniesławienia, po konsultacji z prawnikami skieruję pozew przeciw prowokatorowi Sosze – stwierdził radny sejmiku województwa.

Zwrócił się także do czytelników Debaty, którym zadał pytanie, dlaczego redaktor portalu od lat stara się deprecjonować działaczy PiS.

Wszystkim czytelnikom jego „portalu” stawiam pytanie: na czyje zlecenie i w jakim celu ten powołujący się na swój solidarnościowy „rodowód” polityczny intrygant usiłuje od lat deprecjonować olsztyńskich działaczy PiS i rozbijać środowiska patriotyczne, prawicowe i konserwatywne? – zapytał Rudnik.

Radny Sejmiku Województwa z PiS Dariusz Rudnik skanduje "Hitler Jugend!". Jak to mówił premier Morawiecki: "Odłóżmy na bok polityczne spory".

Opublikowany przez Grzegorza Czykwina Niedziela, 25 października 2020

Komentarze (26)

Dodaj swój komentarz

 • Doktur inrzynier Piotrek arbuzowicz 2021-01-11 01:15:28 37.248.*.*
  Arbuz to debil.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 0
 • bąbelek 2020-10-28 13:45:04 82.177.*.*
  Zastanawia mnie czy ten facet ma wogóle pojęcie o czym mówi. Co to jest lewacki faszyzm? Sklejone dwa przeciwstawne pojęcia. Jak łatwo pomawiać ludzi sloganami, hasełkami. Jak ktoś nie jest za obroną polskiego interesu społeczno-polityczno-gospadarczego to Lewak, a jak nawołuje do nietolerancji i piętnowania innych postaw, niż te, które są mu bliskie, to narodowy katolik. A przecież ktoś mógłby powiedzieć, że to ideologia spójna z faszyzmem. Pomijając już rację tej czy innej strony, nie wypada chyba człowiekowi na takim "poziomie", aby oskarżał kogokolwiek o faszyzm, bez argumentacji i nie ponosił za to konsekwencji. A w Polsce, co to za problem, wyjść z kościoła i powyzywać się. Szkoda gadać, jakie mamy teraz elity.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 3
 • maxio123 2020-10-28 13:38:10 46.170.*.*
  Panie radny, niestety, pana plan żeby Katedra była pod wezwaniem św. Rudnika nie wypalił. Szkoda tylko pana rodziny. Ratuje ich tylko noszenie maseczek.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 8 4
 • Ksiądz proboszcz 2020-10-27 20:21:10 46.204.*.*
  Przecież rudnik przegrał wszyskie wybory w których startował od paru lat, to próbuje w jakiś na swój sposób zaistnieć i by o nim było słychać. Byle jak ale słychać.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 21 4
 • Podatnik. 2020-10-27 19:51:14 88.156.*.*
  Pracownicy niepełnosprawni ochrony filharmonii w Olsztynie wystąpili za porozumieniem Dyrekcji filharmonii o ukaranie podatnika Olsztyńskiego że w nocy ich budzi telefonami i nie daje spać. Dlatego skierowali sprawę do prokuratury z Art 190 & 1 k.k. na podatnika który nie chce żeby jego i Olsztyniakow podatki szły za spanie pracowników niepelnosprawnych ochrony. Zarząd Pentagram sp.z.o.o.zamiast nagrodzić podatnika który wykonał za nich pracę, to jeszcze chcą podatnika ukarać z Art 190 &1 K.k. tragedia i Patologia.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 7
 • olka 2020-10-27 19:40:42 81.190.*.*
  Ten piorun to symbol powstańców warszawskich ,niech pis nie łączy tego z polityką ,niech nie gmerają kobietom między nogami to nie będzie protestów,niech pan poseł zrozumie że to ostatnia kadencja pis
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 16 7
 • Marcopolo 2020-10-27 18:06:11 31.0.*.*
  Rozliczymy cię rudnik, celowo z małej litery pisze bo jesteś zerem.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 23 5
 • is 2020-10-27 17:15:27 88.156.*.*
  No to ja czegoś tu nie rozumiem. To był tam obecny czy nie? . Wyzywał czy nie?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 16 0
 • Pisscierwa 2020-10-27 17:09:30 5.173.*.*
  Czas pisscierwa dobiega końca i już niedługo bedą chować się po lasach i bagnach.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 23 5
 • uzupełniając 2020-10-27 14:07:33 77.112.*.*
  cyt. "Niech ci, którzy poparli ten pomysł, spojrzą w twarz matkom, których dzieci, z uwagi na wady genetyczne, żyły kilkanaście minut. Co byście im powiedzieli? Następnym razem będzie lepiej?"
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 25 4