Czesław Małkowski złożył zawiadomienie do prokuratury na urzędniczkę oskarżającą go o gwałt

Czesław Małkowski złożył zawiadomienie do prokuratury na urzędniczkę oskarżającą go o gwałt
Mecenas Marek Gawryluk i radny Czesław Małkowski opowiedzieli na czwartkowej konferencji o krokach prawnych, które podjęli względem kobiety, która niesłusznie oskarżyła byłego prezydenta m.in. o gwałt
Fot. Artur Szczepański / Olsztyn.com.pl

W czwartek w kancelarii adwokata Marka Gawryluka na Starym Mieście odbyła się konferencja prasowa dotycząca kroków prawnych, które podjął Czesław Jerzy Małkowski względem kobiety, która oskarżyła go m.in. o gwałt.

Adwokat byłego prezydenta Olsztyna zwołał konferencję prasową, na której oznajmił, że złożone zostało zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Czego ma dotyczyć owe zawiadomienie?

W dniu dzisiejszym do prokuratury zostało złożone zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez panią Alicję T., osobę, która fałszywie oskarżyła pana prezydenta i która doprowadziła do dramatu sądowego, który trwał ponad 10 lat i który zakończył się uniewinnieniem pana prezydenta – powiedział Marek Gawryluk.

Czesław Małkowski przyznał, że miał romans z tą panią. Dodał, że wcześniej, przed wybuchem tzw. seksafery, nic nie wskazywało na to, że urzędniczka może składać obciążające go zeznania. Nie zna jej motywu, chociaż przypomina sobie sytuację, kiedy rozmawiała z nim, bo chciała awansować.

Chciała zostać dyrektorem Biura Rady Miasta. Dwukrotnie ze mną rozmawiała. Nie był to konkurs, tylko nabór ofert, widziałem, kto złożył podania. Powiedziałem wyraźnie, że z tego, co wiem, to najlepsze kwalifikacje miała pani, która była wtedy zastępcą dyrektora i nie widzę lepszej kandydatki. Ta pani (Alicja T.) jak znalazła się w prokuraturze w Olsztynie, to odmówiła składania zeznań i powiedziała wyraźnie, że czeka na konkurs na stanowisko dyrektora w ratuszu i dopiero potem złoży zeznanie. I tak było – powiedział Czesław Małkowski.

Adwokat byłego prezydenta wyjaśnił, że przestępstwo składania fałszywych oskarżeń zagrożone jest karą do dwóch lat pozbawienia wolności, a za składanie fałszywych zeznań grozi nawet osiem lat więzienia. Jego zdaniem sprawa może być rozwojowa.

Liczymy na to, że prokuratura dogłębnie zajmie się tą sprawą i złożenie przez nas zawiadomienie spowoduje wszczęcie postępowania również w szerszym zakresie – dodał Marek Gawryluk.

Chodzi m.in. o inne osoby, których zeznania, zdaniem byłego prezydenta i jego mecenasa, były niewiarygodne.

Wiąże się to także z pewnymi ludźmi ze świata polityki i biznesu, z którymi Czesław Małkowski, jako prezydent miasta, miał zatargi.

Jedna z pań, która mnie oskarżała, a później się wycofała, powiedziała wyraźnie, że pan S. i pan A. do niej przyjeżdżali i namawiali ją, że sfinansują prawnika, żeby tylko pojechała do Białegostoku, złożyła na mnie oskarżenie – przyznał były prezydent Olsztyna.

W artykule pt. „Czesław Jerzy Małkowski: Popełniłem błąd, ale prawa nie złamałem” napisaliśmy m.in. o próbie przekupstwa byłego prezydenta przez byłego senatora..

Czesław Małkowski będzie się także ubiegał o zadośćuczynienie od Skarbu Państwa za niesłuszny areszt.

Komentarze (18)

Dodaj swój komentarz

 • Emeryt 2020-02-09 14:37:19 176.221.*.*
  Kiedyś ludzie dali się na takie idiotyzmy nabierać. Wierszyk był na stronie Kuprawdzie.Blady strach padł na olsztynian i na Grzyma, i na Rynia, i na wszystkich urzędasów, na strażaków, katabasów. Na policję i lekarzy. Nikt dziś nie wie co się zdarzy, gdy w tryumfie z wielką chwałą, wymachując dumnie pałą, do ratusza wróci on: Czesław Jerzy! Reszta – won! Czesio stanie w gabinecie, wzrok zawiesi na kobiecie przechodzącej po ulicy. Splunie głośno do donicy i zawoła sekretarkę: no maleńka pokaż szparkę! Jesteś nowa w tej robocie, ja cię więc nauczę w locie, jakie są twe obowiązki! Gdzie masz szpilki i podwiązki? Co to, bez dekoltu bluzka? Już ją Czesio palcem muska. Już dotyka gdzie nie trzeba, chce przychylić nieba. Będzie miała z Czesiem raj! Tylko nie broń się, tylko daj! To się zdarzy za dni kilka, do dogrywki mała chwilka. Więc zastanów się człowiecze, gdy do urny się dowleczesz. Czy na pewno tego chcesz? Bo co będzie dobrze wiesz! Cały Olsztyn czeka sława, gdy głos oddasz na Czesława. Będą pisać znów w gazetach o olsztyńskich cud kobietach, które Czesio zmolestuje swoim palcem czy padalcem, czy jakkolwiek nazwać to to, co pokazał w słynnym foto! I dlatego drogi bracie, i ty siostro współmieszkanko, czy na pewno chcecie łożyć na kolejne Czesia dymanko? Czy na pewno tego chcemy? Czy ktoś na nas klątwę rzucił? My na niego głosujemy, a on dalej będzie laski młócił? Ja wysiadam! Niech już sama się ta farsa toczy, bym mógł ludziom nadal patrzeć prosto w oczy. Czy to tylko moja prawda? Czy to tylko moje EGO? Ja wyznaję szczerze: NIE GŁOSUJĘ NA… CJM!
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 1
 • Heniek 2020-02-07 13:04:16 80.52.*.*
  Młoda vel Małkowski.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 14 9
 • Olsztynianka50+ 2020-02-07 13:02:14 80.52.*.*
  Co za obleśny typ. Zniknij zakało z olsztyńskiego życia i przestań szkodzić temu miasta swoją obecnością. Bezczelność tego zboczeńca nie ma granic.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 14 19
 • Tutejszy 2020-02-06 23:01:59 83.5.*.*
  Boże widzisz i nie grzmisz
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 14 13
 • Wyborczy 2020-02-06 21:51:55 88.156.*.*
  Straszne że taki człowiek dalej funkcjonuje w lokalnej polityce po tych zdjęciach co robił w gabinecie dla mnie jest spalony, nowonawrocony katolik. Nie mowiac już że to przez niego mamy na drugą turę grzymowicza.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 20 21
 • Xnx 2020-02-06 21:49:44 5.173.*.*
  Brawo Czesław walcz o swoje niech wiedzą że bezkarnie nie można tak szmacić człowieka ,niech myśliwi będą teraz zwierzyną . Powodzenia
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 21 18
 • Młoda 2020-02-06 19:58:59 37.47.*.*
  Ja tylko chcę, by sprawiedliwości stało się zadość. I niczego więcej nie pragnę. Przez całe życie myślałam, że liczy się dla mnie tylko zemsta. Ale zemsta nie istnieje. Tylko prawda jest ważna.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 27 14
 • Młoda 2020-02-06 19:39:12 37.47.*.*
  Tyle już czasu minęło od 2008 roku ze tylko nieliczni wierzyli w sprawiedliwe zakończenie tej sprawy. To ze w koncu to nastąpiło to dobry znak. Skostniały uklad panujący w tym mieście miał się bardzo dobrze. Ma się nadal dobrze, ale wyłom już nastąpił. Ale Ci co go dokonali powinni pamiętać , że dobro i zło należy pamiętać wiecznie. Dobro, ponieważ wspomnienie, że kiedyś nam je wyświadczono, uszlachetnia nas. Zło, ponieważ od chwili, w której je nam wyrządzono, spoczywa na nas obowiązek odpłacenia za nie dobrem.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 32 17
 • Emeryt 2020-02-06 15:14:02 176.221.*.*
  Lista tych co brali udział w linczu czy nawet spisku jest długa. Myślę, że wszyscy zostaną sprawiedliwie rozliczeni czego im i mieszkańcom życzę.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 29 18
 • irex 2020-02-06 14:06:32 95.160.*.*
  Brawo Panei Małkowski! Teraz niech się Pan dobierze do skóry tym białym kozaczkom i osobom powiązanym z tymi "oskarżeniami"! Prosze nie zapominać o Bałtroczyku i Grzymowiczu, którzy oczerniali Pana bez wyroku prawomocnego.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 40 21
2147382000