Ciekawa jesień w Andergrancie: ZEUS, Fisz Emade Tworzywo, Mikromusic, czy Bokka

Ciekawa jesień w Andergrancie: ZEUS, Fisz Emade Tworzywo, Mikromusic, czy Bokka
Fisz Emade Tworzywo w Olsztynie
Fot. Olsztyn.com.pl

Rozpoczyna się muzyczna jesień w Nowym Andergrancie. Na scenie olsztyńskiego klubu wystąpią artyści dobrze już znani lokalnej publiczności.

Jesień w Olsztynie oznacza początek sezonu na klubowe koncerty prawdziwych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Klub Nowy Andergrant opublikował właśnie zestawienie najbliższych koncertów – jedno jest pewne – każdy znajdzie coś dla siebie.

Na początek na scenie klubu wystąpi ZEUS, który odwiedzi Olsztyn w ramach trasy promującej nową płytę "To Pomyłka". Oprócz premierowych utworów, nie zabraknie dobrze znanych klasyków ze starszych płyt. Występy Zeusa i ekipy Pierwszy Milion charakteryzują się ogromną dawką pozytywnej energii i mnóstwem niezapomnianych emocji. Na scenie wraz z głównym artystą Justyna Kuśmierczyk, Joteste i DJ Mixair. O brzmienie koncertu zadba niezawodny Rogini.

Koncert – 19 października godzina 21.00

Bilety: 30/40 PLN

Przedsprzedaż:

*Stacjonarnie: Klub Nowy Andergrant, Sarmata Pub, Rockfan

 

O dawkę pozytywnych, muzycznych emocji zadbają także Fisz Emade Tworzywo - jeden z najważniejszych zespołów na polskim rynku fonograficznym, który ponownie odwiedzi Olsztyn. Zespół od 2001 roku wydał już 10 płyt utrzymanych w stylistyce hiphopowej lub okołohiphopowo-eklektycznej.

Jako pierwsi na tak wysokim poziomie wprowadzili w polskim hip hopie miękkie brzmienia i teksty nawiązując swego czasu do klimatów Native Tongues. Od tamtego momentu, do dzisiaj bracia stale eksperymentują, starając się jednak by wszystkie ich wynalazki łączył jeden składnik - wysoka jakość i zaangażowanie. W wersji koncertowej występują jako FISZ EMADE TWORZYWO w mocno poszerzonym składzie wsparci znakomitymi muzykami. Ich płyta „Mamut”, wydana w 2014 roku, to jedno z największych dokonań zespołu. Uznana przez wielu dziennikarzy muzycznych za płytę roku, uzyskała status Platynowej Płyty, została również laureatem Fryderyka 2015 w kategorii Album Roku Elektronika/ Indie/Alternatywa. 9 marca ukazała się kompilacja nagrań zespołu podsumowująca działalność Fisz Emade w latach 2000- 2011.

Koncert – 20 października godzina 21.00

Bilety: 50/ 60 PLN

Przedsprzedaż:

*Stacjonarnie: Klub Nowy Andergrant, Sarmata Pub, Rockfan

Online: ANDERGRANT: www.andergrant.com/bilety

 

Olsztyn znalazł się również na trasie zespołu BOKKA, który w stolicy Warmii i Mazur będzie promować najnowszy, trzeci album "Life On Planet B". BOKKA to jedno z niesamowitych zjawisk na polskiej scenie nie tylko ze względu na to, że nie wiadomo kim są.

Twarze skrywane pod maskami to tylko wstęp do niezwykłej opowieści o tytule BOKKA - opowieści o zespole, który nie potrzebował imion i nazwisk, by stworzyć unikatową nie tylko w skali rodzimego rynku tożsamość. Pojawiając się niemal znikąd za sprawą zaprezentowanego w 2013 roku numeru Town Of Strangers, który następnie znalazł się na ich długogrającym debiucie, a po drodze narobił szumu wśród rodzimych i zagranicznych dziennikarzy, BOKKA stała się nowym, jasnym punktem na mapie wschodzących polskich zespołów. Pierwszej płycie zamaskowanej formacji nie szczędzono zachwytów zarówno w kraju, jak i za granicą - wystarczy wspomnieć o pochlebnej recenzji od Pitchforka, jednego z najważniejszych opiniotwórczych portali muzycznych świata. Niebanalne podejście zarówno do własnego wizerunku, jak i do tworzenia muzyki, czego najlepszym dowodem jest wykorzystywanie nietuzinkowego, często składającego się z przypadkowych przedmiotów instrumentarium, szybko stało się znakiem rozpoznawczym BOKKI.

Koncert - 26 października godzina 21.00

Bilety: 35/45 PLN

Przedsprzedaż:

*Stacjonarnie: Klub Nowy Andergrant, Sarmata Pub, Rockfan

Online: ANDERGRANT: www.andergrant.com/bilety

 

Jesienią w Olsztynie zagości również dobrze już znany w stolicy Warmii i Mazur zespół Mikromusic. Ich muzyka wymyka się wszelkim klasyfikacjom. Sam zespół określa ją po prostu jako Mikromusic. W ich twórczości słychać inspiracje słowiańskim folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką. Niektórzy dziennikarze określają ich muzykę jako avant pop lub art pop.

Na debiutanckim albumie "Mikromusic" wydanym w 2006 roku pojawiło się wielu gości, m.in. Leszek Możdżer oraz Sambor Dudziński. Na 10-lecie zespołu w 2012 roku został wydany koncertowy album oraz dvd "Mikromusic w Eterze". Na początku 2013 pojawił się piąty krążek zespołu "Piękny koniec" zbierający bardzo pozytywne recenzje krytyków i fanów, a singiel "Takiego chłopaka" osiągnął ponad 17 mln. wyświetleń na portalu YouTube. Mikromusic ma również na swoim koncie nominację do konkursu Camerimage za teledysk do piosenki "Thank God I'm a Woman". Album studyjny Mikromusic "Matka i Żony" ukazała się w październiku 2015 roku. Płytę zapowiedział utwór "Krystyno", we wrześniu zaś ukazał się singiel "Bezwładnie", w którym gościnnie zaśpiewał Skubas. Kilka utworów, które znalazły się na płycie, tworzą również ścieżkę dźwiękową w filmie "Chemia" w reżyserii Bartka Prokopowicza.

Koncert – 10 listopada godzina 21.00

Bilety: 40/50 PLN

Przedsprzedaż:

*Stacjonarnie: Klub Nowy Andergrant, Sarmata Pub, Rockfan

* ONLINE: ANDERGRANT: www.andergrant.com/bilety

 

Patronem medialnym wydarzeń w klubie Nowy Andergrant jest portal miejski Olsztyn.com.pl

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • aaaaaaaaa 2018-10-01 19:31:52 88.156.*.*
    Brawo. Mały jako jedyny dba by w tym mieście poza latem coś się działo
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 0