Dziś jest: 13.04.2024
Imieniny: Hermenegildy, Marcina
Data dodania: 2023-11-09 10:39

Redakcja

Były wojewoda podziękował prezydentowi Olsztyna

Były wojewoda podziękował prezydentowi Olsztyna
Od lewej: były wojewoda Artur Chojecki i prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz
Fot. UM w Olsztynie

Podczas wyborów z połowy października zdobył mandat poselski. Niedawny wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki spotkał się z samorządowcami z regionu.

reklama

Środowe (8 listopada) spotkanie było swego rodzaju pożegnaniem posła-elekta z przedstawicielami gmin i powiatów z regionu. Jednocześnie to była doskonała okazja, by podsumować minionych osiem lat współpracy.

- Bez samorządowców trudno mówić o dobrej znajomości potrzeb mieszkańców - przyznał Artur Chojecki. - Oceniam naszą współpracę jako bardzo dobrą, harmonijną. To nie był łatwy czas choćby że względu na pandemię czy wojnę w Ukrainie. Mierzenie się z tymi problemami bez samorządów nie byłaby możliwa.

Do Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie przyjechało kilkudziesięciu wójtów, burmistrzów, starostów z Warmii i Mazur. Wśród nich nie zabrakło prezydenta stolicy regionu.

- Samą współpracę postrzegam jako bardzo pozytywną - powiedział Piotr Grzymowicz. - Były pan wojewoda jest osobą kompromisów, ciepłą, starał się wspierać samorządy na tyle, na ile mógł. Wiemy jednak, że nie wszystko było w jego rękach, a wiele decyzji zapadało wyżej.

Jak podkreślił prezydent Olsztyna - w ostatnich latach współpraca z rządem nie była łatwa. W ciągu ostatnich lat Olsztyn stracił 160 mln złotych w wyniku m.in. zmian systemu fiskalnego oraz braku związanych z tym rekompensat.

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • MŁODA1 2023-11-09 11:23:39 46.113.*.*
    Niech Grzymowicz poda kwotę jaką Olsztyn stracił wskutek jego błędnej polityki gospodarczej, wskutek zaniechania tych czy innych decyzji. Na koniec niech powie ile Olsztyn straci jak przyjdzie miastu zwracać do Skarbu Państwa nieprawnie przekazanych przez niego pieniędzy agentowi Tomkowi? Przez 15 lat przekazał z Radą Miasta za 1% wartości wiele hektarów gruntu w Olsztynie znajomym stowarzyszeniom. Ile to milionów złotych?
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 6

www.autoczescionline24.pl