Brak chętnych do komisji wyborczych. Sprawa wyborów w Olsztynie komplikuje się coraz bardziej

Brak chętnych do komisji wyborczych. Sprawa wyborów w Olsztynie komplikuje się coraz bardziej
Brakuje chętnych do komisji wyborczych
Fot. Archiwum Olsztyn.com.pl

Prezydent Piotr Grzymowicz poinformował, że sprawa wyborów prezydenckich w Olsztynie coraz bardziej się komplikuje. Brakuje chętnych do pracy w komisjach wyborczych, a wykwalifikowani pod tym kątem urzędnicy odmawiają pracy przy wyborach.

Lęk przed koronawirusem coraz bardziej komplikuję sprawę wyborów prezydenckich w Olsztynie. Pracy przy ch organizacji cztery najważniejsze osoby – potencjalni pełnomocnicy Okręgowej Komisji Wyborczej, odpowiedzialni za przygotowanie wyborów na terenie gminy Olsztyn.

- Podobny problem dotyczy operatorów informatycznych obwodowych komisji wyborczych, pracujących w bezpośrednim kontakcie z osobami zaangażowanymi w wybory. Odmawiają pracy przy wyborach urzędnicy, posiadający odpowiednie przygotowanie i doświadczenie. Zastąpienie ich na 40 dni przed 10 maja jest bardzo trudne, bo lęk przed koronawirusem dotyka wszystkich, a organizacja wyborów to w dużej mierze właśnie kontakty bezpośrednie – informuje włodarz stolicy Warmii i Mazur.

Prezydent Olsztyna skierował kolejne pismo do komisarza wyborczego, w którym podtrzymał swoje wcześniejsze stanowisko i po raz kolejny potwierdził, że przeprowadzenie wyborów 10 maja jest niemożliwe.

- Liczę, że rozsądek zwycięży i niedzielę 10 maja spędzimy bezpiecznie w domach – dodał Piotr Grzymowicz.

Przypomnijmy, ośmiu profesorów medycyny z Olsztyna podpisało list skierowany do prezydenta Polski Andrzeja Dudy oraz premiera Metusza Morawieckiego, w którym apelują o przełożenie terminu wyborów. Więcej w temacie: Ośmiu profesorów medycyny z Olsztyna wzywa prezydenta i premiera: ''Nie róbcie wyborów!''.

Opozycja również chce przełożenia głosowania. Podobne stanowisko, co włodarz Olsztyna mają prezydenci innych miast, m.in. Warszawy, Sosnowca, Wrocławia, Gdyni czy Sopotu.

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

 • Emeryt 2020-04-03 10:56:30 176.221.*.*
  Jak Kaczyński uprze się na wybory w terminie biorąc pod uwagę jedynie korzyści polityczne to wezmę w nich udział ale zagłosuję na tego co jest w stanie najbardziej ukrócić samowolę Naczelnika.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 0
 • Olsztynianin 2020-04-02 07:44:18 88.156.*.*
  Ja też chcę.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 2
 • sdfsdrghgng 2020-04-01 11:08:48 77.111.*.*
  Jak brak? Ja chcę !
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 8