16-letni ''wielbiciel'' volkswagenów zatrzymany

Przed sądem rodzinnym i nieletnich odpowie 16-letni mieszkaniec Olsztyna. 16-latek wpadł w ręce policjantów, gdy ulicami miasta pchał samochód załadowany po dach skradzionym wcześniej sprzętem.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie w trakcie patrolowania miasta zauważyli młodego chłopaka, który pchał samochód. W trakcie rozmowy chłopak powiedział policjantom, że auto nagle zgasło mu podczas jazdy. Ku zdziwieniu funkcjonariuszy, wylegitymowany kierowca miał dopiero 16-lat. Auto zostało ściągnięte z drogi i przewiezione na policyjny parking. W trakcie sprawdzenia pojazdu, funkcjonariusze znaleźli w środku przedmioty pochodzące z kradzieży. Podczas przesłuchania Karol L. przyznał się policjantom, że w ciągu ostatniego roku włamał się do 13 volkswagenów, z których kradł radia, głośniki, a nawet...''choinki'' zapachowe.

Gdy funkcjonariusze skontaktowali się z opiekunami 16-latka, dorośli nie kryli zdziwienia. Policjanci ustalili również, że Karol L., przy użyciu dorobionego kluczyka uruchomił pięć volkswagenów, którymi jeździł nocami po mieście a następnie porzucał.

Młody mieszkaniec Olsztyna trafił do policyjnej izby dziecka. Teraz 16-latek za swoje zachowanie odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich.Źródło: KWP Olsztyn/własne

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz