13-latek pomógł ująć sprawców napadu

Niejeden dorosły może brać z niego przykład. Mowa o 13-latku z Morąga, dzięki któremu doszło do zatrzymania sprawców napadu na jego dziadka.

 

 

Wczoraj o godzinie 16.30 na numer alarmowy Policji zadzwonił 13-latek. Chłopiec zapłakanym i wystraszonym głosem prosił dyżurnego o pomoc. Z jego relacji wynikało, że dwóch młodych mężczyzn w kominiarkach napadło na jego dziadka. Sprawcy mieli wejść do mieszkania, przewrócić starszego mężczyznę na podłogę, a następnie mieli go przyduszać żądając wydania pieniędzy. Funkcjonariusze natychmiast pojechali pod wskazany przez 13-latka adres. Zastali tam dziadka wraz ze swoim wnuczkiem. 13-latek dokładnie zapamiętał wszystkie szczegóły zdarzenia oraz przekazał policjantom rysopis napastników. Jego spostrzeżenia przyczyniły się do zatrzymania sprawców. To dwaj mieszkańcy Morąga. 17-letni Bartosz W. schował się przed policjantami w miejskiej bibliotece. Natomiast o trzy lata młodszy Aleksander W. został zatrzymany przez funkcjonariuszy gdy jechał na rowerze ulicami miasta. Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Morągu dobrze znają młodszego ze sprawców. Chłopak był już wcześniej notowany za kradzieże i miał nadzór kuratora. Młodzi mieszkańcy miasta zostali przewiezieni do komendy. Aleksander W. został przesłuchany w obecności rodziców. Za swój czyn14-latek odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Natomiast 17-letni Bartosz W. po przesłuchaniu trafił do policyjnego aresztu. Za usiłowanie rozboju grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 

 

Źródło: KWP Olsztyn/własne

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz