Zrobili to, po czym wsiedli za kierownicę

Zrobili to, po czym wsiedli za kierownicę
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Pixabay

6 sierpnia policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali dwóch pijanych kierowców – jednego w stolicy Warmii i Mazur, drugiego w gminie Olsztynek.

36-latek z gminy Olsztynek nie zapomni tego dnia do końca życia. Dobrze bawił się na imprezie, po czym postanowił sobie jeszcze bardziej umilić czas. Dlatego wsiadł do samochodu mazda premacy i postanowił pojeździć po okolicy.

Na szczęście w pobliżu byli policjanci, którzy zatrzymali pojazd do kontroli. Funkcjonariusze od razu wyczuli woń alkoholu. W dodatku mężczyzna z trudem się wypowiadał i miał problemy z utrzymaniem równowagi.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało blisko 3,7‰ alkoholu w jego organizmie. Po sprawdzeniu mężczyzny w systemach informatycznych policji wyszło na jaw, że 36-latek ma aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami – powiedział Krzysztof Jurkun z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Tego samego dnia inny patrol na jednej z olsztyńskich ulic zatrzymał do kontroli kierowcę osobowego mercedesa. Uwagę policjantów przykuł osobliwy styl jazdy – od prawej do lewej krawędzi jezdni. Tym razem badanie alkomatem wykazało 2 promile alkoholu. 59-letni olsztynianin stracił prawo jazdy.

Obaj mężczyźni odpowiedzią za jazdę w stanie nietrzeźwości. Ponadto 36-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności za kierowanie pojazdem wbrew sądowemu zakazowi – dodał Andrzej Jurkun.

Źródło: własne / KMP Olsztyn

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • mreeon 2020-08-09 23:53:59 95.160.*.*
    Ja dzisiaj kilka razy zrobiłem to ze swoją koleżanką, ale później zostałem z nią cały dzień w łóżku.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 1