Dziś jest: 16.06.2024
Imieniny: Aliny, Anety, Anny
Data dodania: 2021-07-22 16:15

Monika Smolik

Znieważył policjantkę z Giżycka, która zwróciła mu uwagę na brak maseczki. Odpowie za to przed sądem

Znieważył policjantkę z Giżycka, która zwróciła mu uwagę na brak maseczki. Odpowie za to przed sądem
Screeny z nagrania opublikowanego w mediach społecznościowych
Fot. Stumbras / Twitter

Wracamy do sprawy interwencji, do której doszło w październiku ubiegłego roku w Giżycku. Policjantka na służbie zauważyła, że mężczyzna nie nosi maseczki w przestrzeni publicznej. Zgodnie z ówczesnymi uchwałami, było to wtedy obowiązkowe. Agresywny 36-latek zaatakował funkcjonariuszkę, a nagranie z interwencji opublikował w Internecie, opatrując je wulgarnym komentarzem. Wkrótce on i dwóch innych mężczyzn odpowiedzą za to przed sądem.

reklama

Przypomnijmy, 11 października 2020 r. w Giżycku doszło do kontrowersyjnej interwencji. Patrol, złożony z policjantki i funkcjonariuszki Wojsk Obrony Terytorialnej, na ul. Unii Europejskiej zauważyła dwóch mężczyzn, jeden z nich nie miał maseczki. W związku z tym funkcjonariuszka chciała wylegitymować go. Nagranie z interwencji obiegło media społecznościowe.

W trakcie czynności mężczyzna zachowywał się agresywnie i był wulgarny, dlatego policjantka użyła siły. Oficer prasowy giżyckiej policji, Iwona Chruścińska wyjaśniła wtedy w rozmowie z nami, że funkcjonariuszka działała zgodnie z procedurami. Więcej na ten temat w artykule: Kontrowersyjna interwencja policjantki w Giżycku. Wszystko przez brak maseczki [WIDEO].

Ostatecznie mieszkaniec Giżycka, który nie stosował się do obowiązujących obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa i dopuścił się podczas interwencji naruszenia nietykalności cielesnej oraz znieważenia interweniującej funkcjonariuszki, w marcu 2021 r. usłyszał wyrok skazujący go na rok i 10 miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem nieodpłatnej kontrolowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 24 godzin miesięcznie, 1000 zł nawiązki na rzecz policjantki i 6000 zł tytułem zwrotu kosztów pełnomocnictwa.

Jednak to nie koniec tej sprawy. Po ustaleniach i zebraniu materiału dowodowego, w tym zabezpieczeniu nagrania, policjanci prowadzili czynności w związku ze „znieważeniem funkcjonariusza publicznego lub osoby do pomocy mu przybranej podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych”. Grozi za to kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na to, aby przedstawić trzem mężczyznom w wieku 33, 35 i 40 lat zarzut „znieważenia funkcjonariuszki w związku z pełnieniem obowiązków służbowych i z powodu wykonywanego przez nią zawodu”. Do sądu trafił już akt oskarżenia wobec wszystkich mężczyzn.

Komentarze (7)

Dodaj swój komentarz

 • hanys ze ślunska 2021-07-26 13:35:43 83.7.*.*
  Typowo wschodnia mentalność... Dramat... Jak u putina w rasiji...
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • Qqq 2021-07-24 11:43:58 195.136.*.*
  Kapsel , twój komentarz dowodzi , ze twój mózg już całkiem się zlasował.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • Reporter DD 2021-07-22 21:04:41 46.204.*.*
  Durny to kraj gdzie istnieje takie przestępstwo jak obraza policjanta czy uczuć religijnych. Co innego groźby, ale obraza? Jak mnie jakiś żul od "c*ujów" wyzwie na ulicy to nie czuje się obrażony bo mnie to po prostu nie dotyka. A tu widać pani policjantka ma problemy z trzymaniem ciśnienia. A przecież sama wybrała taki zawód, bycie pałkarzem rządu więc co się dziwi, że tak ją ludzie traktują.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 10 6
 • Arbuz 2021-07-22 16:29:47 79.191.*.*
  No pewnie za znieważenie milicjanta to z 5 lat więzienia dostanie, w postkomunie takie słuszby to nie żarty
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 8 3

www.autoczescionline24.pl