Dziś jest: 25.04.2024
Imieniny: Jarosława, Marka
Data dodania: 2024-02-27 08:30

Aleksandra Sawczuk

Znamy kandydata na burmistrza Lidzbarka Warmińskiego. Kim jest Dariusz Iskra? [WIDEO]

Znamy kandydata na burmistrza Lidzbarka Warmińskiego. Kim jest Dariusz Iskra? [WIDEO]
Dariusz Iskra, kandydat na burmistrza Lidzbarka Warmińskiego, to wieloletni samorządowiec i dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

W poniedziałek (26 lutego) w Lidzbarku Warmińskim odbyła się konferencja prasowa, na której przedstawiono kandydatów, ubiegających się o funkcje burmistrzów oraz wójtów z ramienia Koalicji Obywatelskiej. O fotel burmistrza Lidzbarka Warmińskiego 7 kwietnia zawalczy samorządowiec Dariusz Iskra.

reklama

Przez ostatnie lata burmistrzem Lidzbarka Warmińskiego był Jacek Wiśniowski. Według przepisów przyszła kadencja mogłaby być jego ostatnią. W tym roku, jeśli zdecyduje się ubiegać o reelekcję, będzie musiał zmierzyć się z kontrkandydatem z ramienia Koalicji Obywatelskiej.

Jest nim wieloletni samorządowiec i dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych, Dariusz Iskra. Podczas konferencji na stanowisko oficjalnie rekomendował go sekretarz stanu Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, Jacek Protas.

- Drużyna Koalicji Obywatelskiej to ludzie, którzy mają dobry program, są blisko ludzi. Można im zaufać i powierzyć losy miast, gmin i powiatów. To właśnie samorząd wykonuje 2/3 inwestycji publicznych oraz większość usług dla Polek i Polaków. Od tego zależy codzienność funkcjonowania nas wszystkich. Drużyna KO nie startuje przeciwko czemuś ani przeciwko komuś. Mamy dobry program i uczciwą ofertę. Nie obiecujemy gruszek na wierzbie. Dariusz Iskra to doświadczony samorządowiec i dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych. To również Lidzbarczanin, który zadba o to, aby miasto rozwinąć – mówił Protas.

Iskra podczas swojej wypowiedzi zapewniał, iż może zagwarantować mieszkańcom współpracę i realny rozwój.

- Stoję przed Wami jako mieszkaniec Lidzbarka Warmińskiego. 7 kwietnia zdecydujemy, jakiego miasta chcemy. Czy to ma być Lidzbark Warmiński, który wykorzysta swój potencjał i szansę na realny rozwój. Dzięki współpracy możemy wrócić do czasów, w których miasto dynamicznie się rozwijało. Pragnę, aby to było miejsce, gdzie każdy czuje się jak w domu – tłumaczył oficjalny kandydat na stanowisko burmistrza.

 

Komentarze (4)

Dodaj swój komentarz

  • Ratować kraj 2024-02-27 19:34:11 146.70.*.*
    Tylko Konfederacja jedyna partia która została dla ludzi. PiS i Po ma w dupie rolników i ludzi. Dla kasy zrobią wszystko. Jemy zatrute gowno od oligarchow, wydajemy kasę na Ukrainę zamiast zatrzymać wojnę to pchają ja bardziej. Są poza tym za tęcza. Przypomnę w dniu urodzin papieża w figurkę św Piotra gdzie papież był biskupem walnął piorun że św Piotra spadła aureola i klucze. To nie może być przypadek! Poza tym stało się to wówczas kiedy papież miał podpisać zgodę na śluby jednopłciowe.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 16 5
  • Lidzbarski 2024-02-27 11:56:41 31.0.*.*
    A ten palantino niejaki Gontarz nie kandyduje ? no też coś ...../
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 1

www.autoczescionline24.pl