Zmiana organizacji ruchu w Jarotach. Nowa droga w przyszłości mogłaby łączyć się z DK51 [ZDJĘCIA]

Zmiana organizacji ruchu w Jarotach. Nowa droga w przyszłości mogłaby łączyć się z DK51 [ZDJĘCIA]
Jak zapewnia wójt Stawigudy Michał Kontraktowicz, przedłużenie ul. Bukowskiego w miejscowości Jaroty ma zapewnić mieszkańcom lepszy dojazd do posesji
Fot. Mirosław Kawecki / Olsztyn.com.pl

Gmina Stawiguda podała, że w miejscowości Jaroty zmianie uległa organizacja ruchu w związku z przedłużeniem ul. Bukowskiego. Wójt Michał Kontraktowicz przyznał, że jest to rozwiązanie tymczasowe.

11 stycznia miała miejsce zmiana organizacji ruchu na ulicach Jakubowej i Zachodniej w miejscowości Jaroty. Drogowcy przedłużyli bowiem ul. Bukowskiego. Zaznaczmy, że jest to tymczasowe rozwiązanie.

Właśnie tą nową ulicą (to droga jednokierunkowa, obecnie są tam położone płyty) można wjechać na nowe osiedle, aż do ul. Zachodniej. Z kolei ul. Jakubowa stała się drogą jednokierunkową – można nią tylko wyjechać z osiedla na ul. Bartąską.

To jest zdecydowanie tymczasowe rozwiązanie. Przedłużenie ul. Bukowskiego prowadzi do dosyć sporego osiedla. Decyzja o wybudowaniu ulicy tymczasowej została podjęta, aby lepiej przeorganizować komunikację w tym miejscu. Ulica Jakubowa jest bardzo wąska. Kierowcy musieli zatrzymywać się na poboczach, aby przepuścić jadących z naprzeciwka – powiedział w rozmowie z nami Michał Kontraktowicz, wójt gminy Stawiguda.

Docelowo władze gminy planują wybudować tam normalną drogę – jednojezdniową, dwupasmową, która docelowo będzie stanowiła właściwe przedłużenie.

O to przedłużenie złożyliśmy wniosek w formule projektuj i buduj do Funduszu Dróg Samorządowej. Decyzji jeszcze nie ma. Mamy nadzieję, że niebawem taka decyzja będzie. Będziemy mogli zaprojektować ulicę i wykonać ją w ciągu 2 lat – dodał wójt Stawigudy.

Ulica będąca przedłużeniem Bukowskiego w dłuższej perspektywie czasu (10-15 lat) mogłaby stanowić przeprawę przez Łynę i połączyć się z DK51.

Planujemy to zrobić, żeby ruch omijał Bartąg, dzięki czemu mieszkańcy mogliby korzystać ze swobodnego dojazdu do drogi krajowej. Akurat w tym rejonie jest miejsce, na którym da się w miarę tanio wybudować przeprawę przez Łynę – wyjaśnił Michał Kontraktowicz.

I dodał: – Taka inwestycja jest wyczekiwana przez wielu mieszkańców naszej gminy i Olsztyna od lat. Na razie ma to być droga dwukierunkowa, jednak pozostanie możliwość jej rozbudowy w przyszłości.

Galeria

Komentarze (17)

Dodaj swój komentarz

 • Adm 2021-01-18 17:27:00 31.2.*.*
  Szkoda tylko, że jadąc Bukowskiego nie można na tą nową drogę wjechać. Znaki tego zakazują, albo w lewo albo w prawo. Po prostu super.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 0
 • Kk 2021-01-15 09:11:24 83.5.*.*
  Ciekawe czy komentujący zdają sobie sprawę z tego, że Bartąska ma trzech właścicieli? Gmina, miasto, powiat. Każda inwestycja będzie się przez to przedłużać.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 5
 • Ja wam wszystko mogę zaśpiewać 2021-01-15 00:53:16 88.156.*.*
  Hej młody Junaku, smutek zwalcz i strach! Przecież na tym piachu za trzydzieści lat, przebiegnie z pewnością jasna, długa, prosta, szeroka jak morze Nowa Bartąska! I z brzegiem zepnie drugi brzeg, na którym twój ojciec legł!
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 18 1
 • Tadek 2021-01-15 00:44:05 88.156.*.*
  Dobre. Jedną z bogatszych gmin a robią drogę jak do PGRu. I wielki sukces. Na co idą podatki? Przecież tam jest masa mieszkańców.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 9 3
 • gs 2021-01-14 22:40:55 81.190.*.*
  Na skrzyżowaniu ul.Bartąskiej z ul.Bukowskiego powinno powstać rondo i rozwiązał by się problem z korkami.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 2
 • Czepliwy 2021-01-14 20:33:26 83.5.*.*
  DK51 przebiega z Olsztynka do węzła Olsztyn Południe, dalej obwodnica do węzła Olsztyn Wschód i Towarową i tak dalej przez miasto w kierunku Bezled. Gdzie ta droga zatem miałaby dobiegać do DK51? Od oddania obwodnicy w standardzie S droga krajowa nr 51 nie przebiega od Tomaszowa do Warszawskiej w Olsztynie, teraz jest tam droga wojewódzka.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 2
 • mieszkaniec 2021-01-14 18:50:16 94.254.*.*
  Ucz się grzymowicz od tego pana zarządzania! Trzeba budować to co jest potrzebne a nie chorej pomysły które nic nie wnoszą tylko satysfakcję dla siebie
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 10 14