Zima w połowie jesieni?

Zbliża się zima, to pewne. Ten kto miał nadzieję na poprawę pogody, może być nieco zawiedziony. Silny wiatr i pochmurne niebo, to aktualna prognoza dla mieszkańców Warmii i Mazur. Meteorolodzy ostrzegają, będzie gorzej, a drogowcy od rana usuwają skutki złych warunków atmosferycznych.

Jeszcze kilka dni temu, zapowiadano powrót wysokich temperatur na terenie całego kraju. Patrząc za okno, wiemy, że tym razem prognoza nie sprawdziła się. Niestety, bo kto nie chciałby posmakować polskiej złotej jesieni. Tymczasem z trudem wstajemy z łóżka, bo nawet największych śmiałków odstrasza to, co dzieje się na zewnątrz.

Fatalna pogoda to przyczyna nie tylko podłego nastroju, ale również poważnych utrudnień na drogach. I to główne zmartwienie mieszkańców naszego regionu, którzy z trudem docierają do pracy. Na drodze koło Lidzbarka Warmińskiego, na samochód, którym podróżowały trzy osoby, przewróciło się drzewo. W części mazurskich miejscowości nie ma prądu. Prędkość wiatru ma wzrastać dlatego takich sytuacji niestety może być więcej. Uważajmy więc gdzie parkujemy samochody. Warto rozejrzeć się również po swoim podwórku i zabezpieczyć wszelkie przedmioty, które niesione przez wiatr, mogą stać się zagrożeniem dla nas i naszych sąsiadów.

Dodatkowo około godziny 17.00, w Olsztynie możemy spodziewać się opadów śniegu. I tu pojawia się kolejny problem. Większość kierowców nie zmieniła opon letnich na zimowe, a drogowców, jak co roku, zima po prostu zaskoczy. Nie ma się co oszukiwać, wraz z pierwszym śniegiem, piaskarki nie dotrą wszędzie gdzie będzie taka potrzeba. Przygotujmy się więc na podróż śliskimi drogami.

W mieście trwają remonty jezdni, które powodują gigantyczne korki. Strach pomyśleć jak wyglądać będzie sytuacja na drogach kiedy spadnie śnieg.

Zwracamy się więc z apelem do wszystkich zmotoryzowanych, zmieńcie opony na zimowe i jedźcie ostrożnie!
Galeria

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz