Zbliża się koniec sezonu na rowery miejskie. W tym tygodniu wypożyczymy je po raz ostatni

Zbliża się koniec sezonu na rowery miejskie. W tym tygodniu wypożyczymy je po raz ostatni
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Zima zbliża się wielkimi krokami, a to oznacza zakończenie sezonu na Olsztyński Rower Miejski. W czwartek, 5 grudnia po raz ostatni będzie można wypożyczyć jednoślady, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem mieszkańców.

Olsztyński Rower Miejski w tym roku rozpoczął działanie 6 czerwca. Mieszkańcy oraz turyści mieli do dyspozycji 210 pojazdów i 20 standardowych stacji postoju. Uruchomiono też stacje wirtualne.

Podobnie jak w poprzednim roku, tak i teraz program cieszył się dużym zainteresowaniem. Obecnie zarejestrowanych jest około 25 tys. użytkowników, którzy łącznie wypożyczyli rowery 200 tys. razy i przejechali prawie 550 tys. km.

Jednak lato minęło, nadeszły mrozy, w związku z tym w czwartek pojazdy będzie można wypożyczyć po raz ostatni w tym sezonie. Jednak Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu, który jest odpowiedzialny za projekt, zapowiada, że w przyszłym roku ogłosi kolejny przetarg na dostarczenie i obsługę systemu roweru miejskiego. Szczegółowe informacje na temat daty, liczby rowerów i stacji poznamy wkrótce.

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • Rodowity Olsztynianin 2019-12-04 08:15:51 5.173.*.*
    Kolejny bubel za miliony
    Odpowiedz Oceń: 4 2 Zgłoś treść
  • orm 2019-12-04 08:03:14 37.248.*.*
    Warto dodać jeszcze kilka liczb, realny koszt przejazdu 1 km wynosi ponad 2 zł, zaś użytkowanie 1 roweru przez kilka miesięcy to ponad 5 tys zł.
    Odpowiedz Oceń: 3 0 Zgłoś treść
Zamknij Elbląska Uczelnia Humanistyczno Ekonomiczna