Zasypało region

Drogi naszego regionu są w fatalnym stanie. Zaśnieżone ulice i chodniki a miejscami gołoledź skutecznie utrudniają życie zmotoryzowanym.

Drogi krajowe i wojewódzkie warmińsko-mazurskiego co prawda są przejezdne, ale przemieszczanie się utrudnia rozjeżdżony śnieg i błoto pośniegowe. Dziś rano odcinek krajowej ''16'' między Mrągowem a Kosewem całkowicie zablokowały ciężarówki, które nie mogły podjechać pod wzniesienie. Na miejsce pojechały solarki i pługopiaskarki, które odblokowały drogę.

Niestety synoptycy nie mają dobrych wieści. Zapowiadają bowiem obfite opady śniegu oraz śniegu z deszczem, a wieczorem temperatura - wahająca się obecnie od minus 2 do 0 st. C. - spadnie do -5 st. C.

Jak informuje GDDKiA Olsztyn - w czasie ostatnich dni, z uwagi na obfite opady śniegu, wydatki związane z utrzymaniem dróg krajowych sięgnęły 20 mln zł. Na cały sezon zimowy 2010/2011 GDDKiA dysponuje budżetem w wysokości co najmniej 361 mln zł. Jeśli zajdzie potrzeba budżet ten będzie zwiększony.

Przy drogach biegnących wzdłuż terenów niezalesionych wciąż trwa  montowanie  drewnianych płotków lub siatek, które przeciwdziałają nawiewaniu śniegu na jezdnię. Na wybranych odcinkach rozstawiane są znaki informujące o lokalnie występującej śliskości oraz nakazujące jazdę w łańcuchach

Drogowcy i policja apelują o ostrożność, a także - jeśli to możliwe - przełożenie zaplanowanych podróży.

 

Źródło: własne/GDDKiA Olsztyn/RO

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz