Pomieszanie z poplątaniem, czyli druga tura wyborów w Ostródzie

Już w najbliższą niedzielę o stołek burmistrza Ostródy powalczy... jeden kandydat. Komisarz wyborczy w Elblągu uchylił wcześniejszą uchwałę Miejskiej Komisji Wyborczej, która zezwoliła na kandydowanie osoby, która w pierwszej turze uzyskała czwarty wynik w mieście.

Przypomnijmy, po tym jak Włodzimierz Brodiuk, drugi pod względem liczby głosów w pierwszej turze, zrezygnował z udziału w wyborach na burmistrza miasta (został wybrany starostą powiatu ostródzkiego - red.) sprawa się nieco pokomplikowała. Dodatkowo oficjalną rezygnację złożył mający trzeci wynik Czesław Najmowicz. W tej sytuacji - zgodnie z ordynacją wyborczą - do drugiej tury przeszedł czwarty kandydat.

Tak więc w drugiej turze, która odbędzie się w najbliższą niedzielę,  wystartować mieli lider pierwszej tury - Olgierd Dąbrowski i Jacek Dudzin, który w pierwszej turze zajął czwartą pozycję pod względem ilości zdobytych głosów. Tak się jednak nie stanie. Komisarz wyborczy w Elblągu uchylił wcześniejszą uchwałę Miejskiej Komisji Wyborczej w Ostródzie. W najbliższą niedzielę w drugiej turze wyborów wystaruje tylko Olgierd Dąbrowski. Jeśli nie zdobędzie on ponad połowy ważnych głosów, burmistrza wybierze rada miasta.

Źródło: własne/PR Olsztyn

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz