Światowy Tydzień Tańca w Mikołajkach

W tym tygodniu Mikołajki są światową stolicą tańca jazzowego i nowoczesnego. Jeszcze do soboty trwa tam legendarny World Dance Week, na którym tancerze z całego świata walczą o tytuł mistrza.

World Dance Week w Mikołajkach  jest jednym z największych wydarzeń tańca nowoczesnego na świecie. To prawdziwe święto dla wszystkich wszystkich tych, którzy jeszcze przed końcem roku chcą spotkać się i we wspaniałej atmosferze zaprezentować swoje umiejętności.

W tym roku do Hotelu Gołębiewskiego przyjechali tancerze z 24 krajów, m.in. Kanady, Czech, Finlandii, Niemiec, Polski, Słowenii i USA. W tej jubileuszowej, dziesiątej edycji blisko trzy tysiące tancerzy będzie zmagać się w Międzynarodowym Festiwalu Tańca Nowoczesnego.

Jak podkreślają organizatorzy, jest to impreza na światowym poziomie, nadzorowana przez Międzynarodową Organizację Tańca (IDO). Zawodnicy w wieku od 5 do 55 lat przez cztery dni zmagają się w ponad 100 kategoriach.

Festiwal odbywa się od 2001 roku, a jego organizatorem jest Piotr Patłaszyński oraz Polska Federacja Tańca. Imprezie patronuje Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jacek Protas. Ambasadorem festiwalu jest znany olsztyński tancerz Piotr Galiński.

Źródło: danceweek.org/własne

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz