Rozkład jazdy MPK Ogłoszenia Katalog firm Otwarte Dane Imprezy w Olsztynie Dodaj raport Zaloguj się Menu
Na skróty
05.08.2026 Mariana, Marii, Oswalda Pogoda 20/33

Zapytaliśmy sztuczną inteligencję o najpiękniejsze osiedle Olsztyna. Oto co odpowiedziała

Krzysztof Brągiel ·
Zapytaliśmy sztuczną inteligencję o najpiękniejsze osiedle Olsztyna. Oto co odpowiedziała
AI podało listę pięciu najpiękniejszych osiedli Olsztyna. Wśród nich są, położone w pobliżu jeziora Ukiel, DajtkiFot. Aeroklub Polski

Olsztyn podzielony jest na 23 osiedla. Różnią się wielkością, historią, krajobrazem czy dostępnością usług. Które jest najpiękniejsze? Z tym trudnym pytaniem postanowiliśmy skonfrontować ChatGPT.

reklama

Najwięcej ludzi mieszka na Jarotach, ale nie jest to najgęściej zaludnione osiedle miasta. Najwięcej osób na metr kwadratowy zamieszkuje Zatorze. Które osiedle może się natomiast pochwalić największą powierzchnią? Tutaj konkurencje bije Podleśna, która liczy 9,93 km2.

Rozmowa o faktach nie jest trudna. Problematyczny, bo bazujący na subiektywnych ocenach, może być wybór najpiękniejszego osiedla. Z tą zagadką postanowiliśmy zwrócić się do sztucznej inteligencji.

Na początek AI zauważa, że Olsztyn „ma wiele urokliwych osiedli” a wybór najpiękniejszego to kwestia „indywidualnych preferencji i gustu”. Po tym wolnym od ocen wstępie, aplikacja postanowiła podać swoje top 5. Stworzona lista wraz z argumentacją wygląda następująco:

  1. Dajtki: to osiedle postrzegane jako obszar zielony z licznymi terenami rekreacyjnymi.

  2. Podgrodzie: osiedle w centrum miasta, zachwycające swoją architekturą i bliskością do zabytkowego Starego Miasta.

  3. Jaroty: osiedle charakteryzujące się zróżnicowaną zabudową oraz dostępem do terenów rekreacyjnych.

  4. Gutkowo: osiedle oferujące spokojne otoczenie, a jednocześnie dobrą komunikację z resztą miasta.

  5. Kortowo: to obszar znany ze swojego pięknego otoczenia i rekreacyjnych możliwości.

Na koniec AI ponownie podkreśla, że każde osiedle w Olsztynie ma swoje unikalne cechy i uroki, a wybór "najpiękniejszego" zależy od indywidualnych upodobań mieszkańców.

Jak oceniacie analizę piękności wykonaną przez sztuczną inteligencję? Czy jest osiedle, którego zdecydowanie brakuje wam w top 5?

Komentarze (20)


  • Sielawa 2023-12-11 01:11
    Sztuczno inteligecjo kiedy rozwalą pomnik wdzięczności sowietom w centrum miasta ,może nowy rząd komunistów, agentów różnej formacji i pederstow tym się zajmie w 100 dniach
    Odpowiedz 1 2
  • Olx 2023-12-10 18:54
    Zatorze zawsze może
    Odpowiedz 4 1
  • Zatorze czeka na obwodnicę !!! 2023-12-10 17:59
    Zatorze !!!!
    Odpowiedz 5 1
  • Olsztyniak 2023-12-10 15:07
    Najwspanialsza jest nasza Urania-'hala dla dzieci na rozgrywki miedzyszkolne(4 ,5tyś.)widzôw.W kontekście promocji naszego miasta,rozgrywek międzypaństwowych w siatkōwke,ligi mistrzów jesteśmy skazani na minimalizm.podobno małe jest piękne...chyba nie...brawa dla projektantów w naszym mieście wszystko co dla obywatela jest małe i wąskie jak drogi...
    Odpowiedz 8 3
  • Kujak 2023-12-10 14:58
    Oczywiście pieczewo ,krótka droga przez las do trzech jezior,bezpośredni konzakt z lasem,niedaleko do rozległego pola..
    Odpowiedz 7 4
  • grafi 2023-12-10 13:10
    Trzeba było zapytać, które osiedla w Olsztynie są największymi trucicielami...
    Odpowiedz 13 0
  • Czy 2023-12-10 12:05
    sztuczna inteligencja może powiedzieć kiedy w końcu grzybowicz wyniesie się do Nowego Miasta Lubawskiego???
    Odpowiedz 21 3
  • cala 2023-12-10 11:13
    Sztuczna inteligencja zwolni z pracy autora tego tekstu, pana Krzysztofa Brągiel - bez pytania o zdanie. Już wkrótce.
    Odpowiedz 10 2
  • Johan 2023-12-10 10:33
    Czy sztuczna inteligencja powiedziała kiedy w Olsztynie skończy się bajzel
    Odpowiedz 20 2
  • Łoś 2023-12-10 09:12
    Z tymi Dajtkami to pojechała.
    Odpowiedz 17 4
  • Taka ta sztuczna inteligencje, że o smogu na Dajtkach nie wie 2023-12-09 21:24
    Czy sztuczna inteligencja wie że przez pół roku na Dajtkach ludzie codziennie trują się smogiem? Przecież tam nie da się oddychać, a ci którzy mieszkają przyzwyczaili się, lecz nie wiedza że to cichy zabójca. Efekty w postaci astmy, niedotlenienia, chorób górnych dróg oddechowych oraz nowotworów tychże dopadną ich prędzej niż np. mieszkańców Podgrodzia.
    Odpowiedz 31 3
  • Janusz Pisiewicz 2023-12-09 19:42
    Słusznie. Lecz najpiękniejsze osiedle poza Olsztynem, to barczewski ośrodek wypoczynkowo-rekreacyjny. Nawet o concertinę zadbano. Polecam zasłużonym malwersantom politićnym. 🙄
    Odpowiedz 8 4
  • Stas 2023-12-09 19:31
    W sumie to trafna odpowiedz
    Odpowiedz 4 6
  • Olsztyn kocham 2023-12-09 17:26
    Jaroty 🤣🤣
    Odpowiedz 11 8
  • wyborca Prezesa Tysiąclecia 2023-12-09 17:10
    Najpiękniejsze osiedle to Żoliborz i każdy inteligentny wyborca to powie!
    Odpowiedz 16 8
  • Gabi 2023-12-09 16:57
    Świetna odpowiedź.
    Odpowiedz 8 5

Proponowane artykuły