Dziś jest: 24.02.2024
Imieniny: Bogusza, Macieja
Data dodania: 2023-12-06 12:31

Redakcja

Za nami turniej Very Merrry DANCEfloor. "Fantastyczna inicjatywa" [WIDEO]

Za nami turniej Very Merrry DANCEfloor.
Regionalny Turniej Taneczny - Very Merry DANCEfloor z Kopernikiem w tle cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i dorosłych
Fot. Artoffnia / Facebook

W sobotę (2 grudnia) odbył się w Olsztynie Turniej Tańca dla Dzieci i Młodzieży Very Merry DANCEfloor. Aula Widowiskowo-Konferencyjna im. Anny Wasilewskiej przy ul. Kościńskiego wypełniła się pasjonatami ruchu w różnym wieku.

reklama

Tancerze zaprezentowali samodzielnie przygotowane choreografie, do dobranej przez siebie muzyki. - Jest to turniej inny niż wszystkie. Uczestnicy mogli pokazać, co tak naprawdę im w duszy gra – powiedziała Monika Sobota, dyrektor zarządzający w Fundacji Tańca i Sztuki Artoffnia, która była jednym z organizatorów wydarzenia.

Tancerze rywalizowali w kategoriach wiekowych oraz tanecznych. Widzowie obejrzeli zarówno występy solo, jak też w formacjach. Ciekawym rozwiązaniem była kategoria „rodzic plus dziecko”. - Olsztyniacy kochają taniec. Tłumnie przychodzą na imprezy taneczne. Taniec to część kultury naszego miasta, tożsamości – powiedział obecny na wydarzeniu Robert Szewczyk, przewodniczący olsztyńskiej rady miasta.

Na scenie obserwowaliśmy popisy w różnych tanecznych stylach. Swoje umiejętności można było zaprezentować w takich kategoriach jak jazz, break-dance, a nawet flamenco. - Taniec, ten towarzyski i ten sportowy, nowoczesny i artystyczny – to wspaniały ruch, wspaniała rekreacja – chwalił turniej poseł Paweł Papke, który również w ostatnią sobotę pojawił się w auli przy ul. Kościńskiego.

Swoją obecnością wagę zawodów podniósł też marszałek województwa warmińsko-mazurskiego, Marcin Kuchciński. - To fantastyczna inicjatywa. Wokół nas mnóstwo uśmiechniętych dzieciaków – podkreślał.

Popisom młodszych i starszych tancerzy przyglądało się profesjonalne jury. Wśród oceniających znalazła się m.in. Katarzyna Dembowska, dyplomowana instruktor tańca, która swoje umiejętności doskonaliła w Stanach Zjednoczonych, trenując u choreografów takich gwiazd jak Britney Spears, Janet Jackson, Justin Timberlake czy Beyonce.

Dopisała frekwencja. Monika Sobota przekazała nam, że wpłynęło prawie 200 zgłoszeń z całej Warmii i Mazur. - Przerosło to nasze najśmielsze oczekiwania – przyznała przedstawicielka organizatorów.

Poprzednia edycja konkursu (o nazwie Funny Bunny DANCEfloor) odbyła się w marcu. Na deskach Auli Kongresowej Centum-Konferencyjno-Szkoleniowego UWM zaprezentowało się wóczas 170 młodych tancerzy z takich miejscowości jak Olsztyn, Lidzbark Warmiński, Giżycko czy Mikołajki.

Tak wyglądał turniej okiem naszej kamery 

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • MŁODA1 2023-12-06 20:57:40 5.173.*.*
    ,,Taniec to część kultury naszego miasta, tożsamości – powiedział obecny na wydarzeniu Robert Szewczyk, przewodniczący olsztyńskiej rady miasta". Pamiętamy jak POpaprańcy z Grzymowiczem próbowali udowodnić mieszkańcom, że Olsztyn balonami i serem słynie. Na szczęście głupi wymysł ludzie wyśmieli i idiotyczny pomysł umarł. Tańcem rzeczywiście Olsztyn słynął ale były to lata 80 i 90 ubiegłego wieku. Wtedy jeszcze partia PO nie istniała. Gdyby rzeczywiście władze PO kochały taniec to kultura nie byłaby w tak opłakanym stanie jak obecnie. Jednym słowem obłuda i hipokryzja.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 0

www.autoczescionline24.pl