Z Szyman do Zagłębia Ruhry

Nowy kierunek w siatce połączeń lotniska Olsztyn-Mazury w Szymanach. Od 14 maja polecimy do Dortmundu. Połączenie obsługiwać będzie Wizz Air.

Siatka połączeń z warmińsko-mazurskiego lotniska poszerzy się niebawem o bezpośrednie połączenie z kolejnym europejskim miastem. Już w połowie maja zostaną uruchomione regularne loty do Dortmundu. Nowa trasa do Zagłębia Ruhry z pewnością wzmocni relacje biznesowe oraz turystyczne pomiędzy Polską i Niemcami.

- Już od dawna mieszkańcy naszego regionu zainteresowani byli tym kierunkiem – mówił marszałek Gustaw Marek Brzezin. – Jest on dla nas bardzo istotny, także z innych powodów, tym bardziej, że port w Dortmundzie ma bardzo duże znaczenie logistyczne. To okno nie tylko na Europę, ale również na cały świat. Cieszę się, że siatka połączeń z naszego lotniska ciągle się powiększa i zwiększa się liczba osób, które z niego korzystają. Port Lotniczy Olsztyn-Mazury od początku funkcjonowania obsłużył już ponad 160 tys. pasażerów.

Trasę obsługiwać będzie Wizz Air, czyli największa niskokosztowa linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej.

Loty będą się odbywać się dwa razy w tygodniu - poniedziałki oraz piątki. Już teraz można rezerwować bilety, które kosztują od 59 złotych.

Przypomnijmy, obecnie z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury można polecieć do Londynu-Luton (Wizzair), Londynu-Stansted (Ryanair). Z kolei 27 marca 2018 roku zostaną uruchomione loty do Lwowa (LOT), natomiast w okresie od 19 czerwca do 4 września podróże do Burgas (Bułgaria) oraz Kolonii (Niemcy) obsługiwać będzie firma lotnicza Small Planet. 

2147382000

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Gigu 2018-02-14 11:34:55 188.146.*.*
    Super i mega tanio!
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 0
2147382000