Wystarczyła doba. Absurdalny ''barierkowy'' slalom zlikwidowany [FOTO]

Wystarczyła doba. Absurdalny ''barierkowy'' slalom zlikwidowany [FOTO]
Barierki już nie straszą na chodnikach w ciągu ulicy Artyleryjskiej i Grunwaldzkiej
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Nowe barierki i separatory, które drogowcy ustawili na chodnikach w ciągu ulicy Artyleryjskiej i Grunwaldzkiej, utrudniając przejście pieszym, dziś, po dobie od naszej publikacji na ten temat - zniknęły.

Przypomnijmy, jak informowaliśmy wczoraj w tekście → Drogowcy ''wychowują'' rowerzystów? Piesi dostali... barierkowy slalom, drogowcy postanowili wprowadzić bariery, które uniemożliwiać będą rowerzystom wjazd na chodnik. Ustawiono więc nowe barierki, tworząc istny slalom, w którym z trudnością mieści się wózek dziecięcy. Barierki ustawiono w ciągu ulic Artyleryjska-Grunwaldzka. Dodatkowo, na chodniku, pod mostem w kierunku ulicy Grunwaldzkiej ustawiono także separatory, które zdjęto z ronda Ofiar Katastrofy Smoleńskiej.

Jak tłumaczył przedstawiciel Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu, próby kanalizacji ruchu rowerowego na Rondzie OKS nastąpiły po wypadku z udziałem rowerzysty korzystającego  z przejazdu rowerowego przez ul. Artyleryjską. Stosowny wniosek o dokonanie zmian złożył ówczesny Oficer Rowerowy pan Mirosław Arczak.. Drogowcy poprzez ustawienie barier chcieli wyhamować rowerzystów, zmuszając ich do korzystania ze ścieżki rowerowej, polepszając tym samym wzajemną widoczność kierowców i rowerzystów.

Okazuje się jednak, że po tym, jak temat pojawił się wczoraj w niemal każdym, lokalnym medium – rozwiązanie zostało zlikwidowane. Barierkowy slalom zniknął.

- Zapory i barierki zostały w dniu dzisiejszym zlikwidowane. Duży wpływ na naszą decyzję miała opinia publiczna i negatywny odbiór zaproponowanego przez nas rozwiązania. Na chwilę obecną nie planujemy w tym rejonie nowych rozwiązań - informuje Paweł Palczewski z ZDZiT.

Galeria

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • MP 2017-09-28 19:48:06 88.156.*.*
    Dobrze że już nie ma p.Artczaka teraz czas zdetronizować FRO-Frakcje Reorganizacji Olsztyna
    Odpowiedz Oceń: 2 5 Zgłoś treść