Wracamy do sprawy zwłok 37-latka wyłowionych z jeziora pod Olsztynkiem. Co ustaliła prokuratura?

Wracamy do sprawy zwłok 37-latka wyłowionych z jeziora pod Olsztynkiem. Co ustaliła prokuratura?
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Pixabay.com

12 sierpnia 2021 roku w jeziorze Świętym w gminie Olsztynek wędkarz zauważył ciało mężczyzny. Na miejsce przyjechali policyjni technicy. Na szyi topielca widniały rany kłute.

Ciało topielca w jeziorze Świętym odkrył wędkarz, który natychmiast powiadomił policję.

Po przeprowadzonych oględzinach potwierdzono tożsamość mężczyzny, którym okazał się 37-letni mężczyzna. Jego ciało zostanie zabezpieczone do badań sekcyjnych. Policyjni śledczy pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności zdarzenia – przyznał Rafał Prokopczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie (W jeziorze pod Olsztynkiem znaleziono zwłoki 37-letniego Niemca z ranami kłutymi szyi).

Wróciliśmy do tematu i wysłaliśmy Prokuraturze Okręgowej w Olsztynie kilka pytań w tej sprawie, m.in. na jakim etapie jest śledztwo i co do tej pory udało się ustalić.

Jak wynika z przeprowadzonej sekcji zwłok, przyczyną zgonu mężczyzny, którego ciało ujawniono w jeziorze Święty, było utonięcie. Zmarły posiadał na ciele drobne rany, które jednakże nie miały żadnego wpływu na przyczynę zgonu. Z zebranego dotychczas materiału dowodowego wynika, iż do śmierci w/w nie przyczyniły się osoby trzecie – odpisał nam Krzysztof Stodolny, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

Śledczy oczekują na końcową opinię lekarza biegłego.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz