Rozkład jazdy MPK Ogłoszenia Katalog firm Otwarte Dane Imprezy w Olsztynie Dodaj raport Zaloguj się

World Orchestra zaprezentowała się olsztynianom – zobacz fotorelację

Zdolni muzycy, niezwykłe miejsce, doskonały organizator i co najważniejsze - wręcz zaczarowana publiczność. Tak w skrócie można opisać prapremierę muzycznego projektu Grzech Piotrowski World Orchestra, która odbyła się w olsztyńskim kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa.

reklama
Takiego koncertu w Olsztynie jeszcze nie było. Zorganizowanemu z wielkim rozmachem projektowi przewodniczył, pochodzący z Olsztyna kompozytor - Grzegorz Piotrowski.

 

To w jego głowie pojawił się pomysł stworzenia w Olsztynie niezwykłego wydarzenia muzycznego, które upamiętniałoby  600-lecie Bitwy Pod Grunwaldem. Dzięki wsparciu prezydenta Olsztyna, projekt mógł zostać zrealizowany.

Grzegorz Piotrowski zaczął więc kompletować współtwórców. Za jego namową do przedsięwzięcia włączyli się wyjątkowi muzycy z całego świata. Zagrali: Ruth Wilhelmine Meyer (Norwegia), Bram Stadhouders (Holandia), Sinikka Langeland (Norwegia), Wladiswar Nadishana (Ural), Marcel Comendant (Słowenia), Terie Isungstet (Norwegia), Azat Bakchurin (Baszkiria), Theodossi Spasov (Bułgaria). Cały projekt wspomagała Alchemik String Orchestra. Prapremiera tego wyjątkowego wydarzenia miała miejsce w olsztyńskim Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. Klimat tego miejsca podkreślił delikatny, jazzowy charakter całego projektu. Widownia z prezydentem Olsztyna, Piotrem Grzymowiczem na czele, wydawała się wręcz zaczarowana.

Koncert World Orchestra zrealizowano w ramach III International Bohema Jazz Festival.

Źródło: Własne

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz
Odpowiadasz na komentarz.
Zaloguj się i odblokuj lepsze komentarze. Historia, wyróżnienie i dodatkowe opcje w Twoim profilu. Zaloguj się

  • melo 2010-07-17 15:35:33 89.78.*.*
    Żałujcie, którzy nie słyszeliście......Oj, żałujcie !
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
  • że co? 2010-07-16 22:44:15 83.9.*.*
    Taki koncert a ja nie wiedziałem nawet że miał miejsce.szkoda ze władze maista nie przyłożyły się do rozpromowania tak znaczacego koncertu. ale co tam wolą kasę wydawać na świeta dabrowszczaków, festyny bez odzewu i inne ''prostackie bzdury Z fot widać, że prezydent zaszczycił obecnością - a jakże...
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0

Proponowane artykuły