Wójt Stawigudy odebrał w Warszawie promesę na wóz strażacki

Wójt Stawigudy odebrał w Warszawie promesę na wóz strażacki
W piątek Michał Kontraktowicz, wójt gminy Stawiguda, w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji odebrał promesę na wóz strażacki, który trafi do jednostki w Bartągu
Fot. Michał Kontraktowicz Wójt Gminy Stawiguda / Facebook

Michał Kontraktowicz, wójt Stawigudy, w piątek pojechał do stolicy, aby w siedzibie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji odebrać promesę na wóz strażacki przyznany gminie Stawiguda za największą frekwencję podczas I tury wyborów. Wóz trafi do strażaków z Bartąga.

Już po I turze głosowania wójt Kontraktowicz pochwalił mieszkańców swojej gminy, że tak licznie stawili się na głosowanie. Spośród 8 704 osób uprawnionych do głosowania, głosy ważne oddało 6 280, a ważnych kart było 6 303, co dało najwyższą frekwencję w województwie warmińsko-mazurskim – 72,41 proc. Najwięcej wyborców zagłosowało na Rafała Trzaskowskiego – 2 811, o czym pisaliśmy w artykule pt. „PiS obiecał wóz strażacki. Otrzyma go gmina Stawiguda, w której... wygrał Trzaskowski”.

Możemy być z siebie dumni. Zdaliśmy egzamin z obywatelskości, o czym świadczy fakt, że frekwencja w Gmina Stawiguda jest najwyższa spośród wszystkich gmin w województwie. Jestem dumny, że w naszej gminie mieszkają ludzie rozumiejący lokalny patriotyzm, którzy identyfikują się ze swoimi miejscowościami. Bardzo się cieszę, że mogą pracować na rzecz tak zaangażowanej społeczności – powiedział Michał Kontraktowicz.

W piątek wójt pojechał do Warszawy, żeby odebrać promesę na wóz strażacki obiecaną przez rząd dla 16 gmin (po jednej z każdego województwa, w której mieszka maksymalnie 20 tys. osób). „Bitwa o wozy” to akcja zorganizowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, która miała na celu promocję uczestnictwa w czerwcowych wyborach prezydenckich.

Strażacy z Bartąga się cieszą, bo samochód trafi do nich. Zostało to uzgodnione z innymi jednostkami i komendantem gminnym – skomentował wójt Stawigudy.

Mimo przewagi nad innymi gminami w województwie, Stawigudzie jednak daleko było do jednostek samorządu terytorialnego z najwyższą frekwencją w innych województwach. Wśród nich najwięcej osób w stosunku do ogółu wyborców zagłosowało w gminie Rewal (woj. zachodniopomorskie) – 86 proc.

Frekwencyjna #bitwaOWozy wygrana, więc czas odebrać promesę na wóz strażacki. To zasługa nas wszystkich mieszkańców...

Opublikowany przez Michał Kontraktowicz Wójt Gminy Stawiguda Piątek, 3 lipca 2020

Mamy to! Brawo mieszkańcy Gmina Stawiguda! #bitwaOWozy

Opublikowany przez Michał Kontraktowicz Wójt Gminy Stawiguda Piątek, 3 lipca 2020

Komentarze (7)

Dodaj swój komentarz

 • 3ertggtgf 2020-07-04 10:06:54 77.111.*.*
  Talona na mlaucha? :-D Talon na numerek do lekarza? Jaka żenada, WSTYD dla Polski z tą akcją.....
  Odpowiedz Oceń: 3 1 Zgłoś treść
 • dno totalne 2020-07-03 22:21:57 95.160.*.*
  Stawiguda i okolice to raj dla pseudo przedsiębiorców, którzy przez wiele lat dorabiali się na przekrętach i płaceni groszy i braku szacunku dla pracowników. Nic dziwnego, że głosują za PO, kiedy śmiało można było robić przekręty m.in na VAT.
  Odpowiedz Oceń: 6 7 Zgłoś treść
 • Krakra 2020-07-03 18:25:38 176.221.*.*
  Nie ma się co tak cieszyć bo może się okazać że wóz będzie tylko na wypadek pożaru u tych co mieszkają przy samej remizie, tak jak plaża w Tomaszkowie zrobiona za kasę z UE, po zamknięciu ulicy Jeziornej jest tylko dla mieszkańców wyspy... Tacy to pożyją...
  Odpowiedz Oceń: 6 2 Zgłoś treść