Inscenizacja bitwy pod Grunwaldem [PROGRAM]

Inscenizacja bitwy pod Grunwaldem [PROGRAM]
Fot. Archiwum Olsztyn.com.pl

Inscenizacja bitwy pod Grunwaldem zbliża się wielkimi krokami. W tym roku Dni Grunwaldu rozpoczną się 10 lipca i będą trwały pięć dni. Główną atrakcję, czyli inscenizację, przewidziano na 13 lipca.

Dni Grunwaldu w tym roku zaczną się w środę, 10 lipca i będą trwały do niedzieli, 14 lipca. Główną atrakcję, czyli inscenizacja bitwy pod Grunwaldem, przewidziano na sobotę, 13 lipca.

W programie jak zwykle nie zabraknie walk rycerskich, turniejów czy mistrzostw piłce średniowiecznej. Chętni będą mogli wziąć udział w warsztatach chorału gregoriańskiego, obejrzeć pokazy sztucznych ogni oraz występy muzyczne. Pełen harmonogram imprezy znajdziecie poniżej.

Program „Dni Grunwaldu 2019”:

XXII Inscenizacja Bitwy pod Grunwaldem

10.07.2019 – ŚRODA

11.00 – I Grunwaldzki Turniej Łuczniczy "O Anatłek Podkomorzego" (Chorągiew Krakowska)

12.00 – VI Mistrzostwa Polski Miecza Długiego „O Srebrny Miecz Grunwaldu”

14.00 – Warsztaty chorału gregoriańskiego cz.I (Kaplica w Chorągwi Wielkiego Mistrza)

16.00 – Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich, V Turniej Bojowy Seniorów 40+

16.00 – Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich – IV Turniej Bojowy Kobiet

18.00 – VI Mistrzostwa Polski Miecza Długiego „O Złoty Miecz Grunwaldu”

20.00 – IX Międzynarodowy Turniej Piłki Średniowiecznej – Bruchenball, „Grundial 2019”

11.07.2019 – CZWARTEK 

X.00 – Warsztaty Gier Planszowych

9.00 – Msza Święta – obóz Wielkiego Mistrza

10.00 – 13.00 IX Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich – V Turniej Bojowy Miecza Jednoręcznego „O Srebrny Pas Grunwaldu” – Eliminacje cz. I 

13.30 - 16.00 – IX Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich – V Turniej Bojowy Miecza Jednoręcznego „O Srebrny Pas Grunwaldu” – Eliminacje cz. II

15.00 – Warsztaty chorału gregoriańskiego cz. II (Kaplica w Chorągwi Wielkiego Mistrza) 

16.00 – Bule (Pétanque) – Eliminacje (Chorągiew Komturstwa i Miasta Gdańska)

17.00 – 19.00 – Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich – „MELLE”, Bojowy Turniej Chorągwi (grupowe starcia rycerskie „na ostre” 12x12)

20.00 – IX Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich, V Turniej Bojowy Miecza Jednoręcznego „O Srebrny Pas Grunwaldu” – Finał

21.00 – Akt Zawierzenia Bogurodzicy – Ruiny Kaplicy Pobitewnej

12.07.2019 - PIĄTEK

9.00 – Msza Święta w języku Łacińskim w oprawie średniowiecznej – obóz Wielkiego Mistrza

9.45 – Warsztaty chorału gregoriańskiego cz. III – Kaplica w Chorągwi Wielkiego Mistrza (po mszy świętej)

10.00 – IX Średniowieczne Mistrzostwa Polski W Szachach Klasycznych (sala kinowa Muzeum)

10.00 – IX Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich V Turniej Bojowy Miecza Jednoręcznego „O Złoty Pas Grunwaldu”– Eliminacje

11.30 – IX Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich V Turniej Bojowy Miecza Jednoręcznego „O Złoty Pas Grunwaldu”– Finał

12.30 – "Grunwaldzkie Wici"

14.00 – Turniej łuczniczy "EFENDI" – pole bitwy – (Chorągiew Mazowiecka ks. Janusza)

14.00 – Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich, Turniej bojowy "Samoczwart” – Eliminacje na machinach bojowych

15:00 – Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich, Turniej bojowy "Samoczwart” – FINAŁ, walki 2vs2

16:00 – 19:00 – XV Grunwaldzkie Spotkania z folklorem (scena festynowa)

17.00 – Próba generalna XXII Inscenizacji Bitwa pod Grunwaldem

18.00 – II Turniej Bardów – Benefis zespołu Roderyk - scena "U Rycerzy"

19.00 – Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich – Bojowy Turniej Pięcioosobowych Pocztów Rycerskich

19:00 – Występ zespołu i wspólna zabawa z zespołami (scena festynowa)

13.07.2019 - SOBOTA

8.30 – Officium parvum Conceptionis Immaculatae (Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP w j. polskim) – obóz W. Mistrza

9.00 – Msza De Divisione Apostolorum – Msza odprawiana w języku Łacińskim (wg. formularza z 1410r) – obóz Wielkiego Mistrza

9.00 – V Grunwaldzki Turniej Puszkarzy (artyleryjski) – (pole bitwy)

9.00 – Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich, VII Turniej bojowy dla osób niepełnoletnich

11.00 – Polowa Msza Święta u harcerzy

11.00 – Bule (Pétanque) – Finał (plac turniejowy)

12.30 – Apel Grunwaldzki na Wzgórzu Pomnikowym

14.00 – Wyjście rekonstruktorów historycznych na pole bitwy

15.00 – XXII Inscenizacja Bitwy pod Grunwaldem – scenariusz i reżyseria Krzysztof Górecki

16.00 – II Turniej Bardów – Benefis zespołu Roderyk – scena "U Rycerzy"

16:00 - 17:30 – Przegląd Piosenki Harcerskiej i Turystycznej (scena festynowa)

17:30 - 21.00 – Koncerty zespołów (scena festynowa) 

21:00 – Wspólna zabawa z zespołami (scena festynowa)

22.30 - Fire Show – “Ogniem Grunwald Krzesany" (obóz Kuglarzy lub plac turniejowy), Nephilim Fire &Light Show

23:00 – Pokaz sztucznych ogni (przy scenie festynowej)

14.07.2019 - NIEDZIELA

9.30 – Officium parvum Conceptionis Immaculatae (Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP w j. polskim) – obóz W. Mistrza

10:00 – Msza De Divisione Apostolorum-Msza odprawiana w języku Łacińskim (wg. formularza z 1410r) – obóz Wielkiego Mistrza

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz