Data dodania: 2011-04-02 20:57

Iwona Starczewska

Warmia pokonała Nielbę

To było ostatnie spotkanie rundy zasadniczej superligi. Warmiacy przełamali złą passę i pokonali u siebie Nielbę Wągrowiec.

Pierwsze minuty spotkania to walka olsztynian o zbudowanie przewagi nad gościem – Nielbą Wągrowiec. Goście nie dali jednak za wygraną. Oba zespoły toczyły rywalizację "bramka za bramkę". Jeszcze w pierwszej części meczu Warmia zdołała wypracować sobie skromną dwu-trzy bramkową przewagę. Ostatnia bramka w pierwszych 30 minutach padła po perfekcyjnym podaniu popularnego Barszcza do najszybszego w tej sytuacji Malewskiego. Warmia schodziła po pierwszej połowie z trzybramkową przewagą. (14:11).

Po zmianie stron gra zespołowa olsztynian nie wyglądał już tak dobrze jak w pierwszej połowie. Pomimo zmian kadrowych, gra gospodarzy wciąż nie wyglądała tak, jak życzyłby sobie tego trener. W 49. minucie Nielba wyrównała stan spotkania. Warmia szybko jednak zebrała siły i ponownie wyszli na prowadzenie.

Ostatecznie Warmia pokonała Nielbę 27:24. Dwa punkty, które dopisali sobie olsztyńscy szczypiorniści pozwoliły na przypieczętowanie ich piątej pozycji w ligowej tabeli przed play-offami.

Źródło: Własne/okprwarmia.pl