Walczą o edukację seksualną. Spontaniczny protest pod urzędem wojewódzkim

Walczą o edukację seksualną. Spontaniczny protest pod urzędem wojewódzkim
Monika Falej i Małgorzata Matuszewska-Boruc protestowały pod urzędem wojewódzkim ws. zaostrzenia kar związanych z edukacją seksualną
Fot. Cezary Kapłon / Olsztyn.com.pl

W środę Ogólnopolski Strajk Kobiet w Olsztynie i innych miastach zorganizował pikietę pt. „Jesień średniowiecza”. Kobiety i mężczyźni wyszli na ulice, aby sprzeciwić się zaostrzeniu ustawy przez Sejm, która ma prowadzić do kar – nawet do 5 lat więzienia – za edukację seksualną w szkołach. W stolicy Warmii i Mazur manifestacja rozpoczęła się najwcześniej w Polsce, bo o godz. 15.30 pod urzędem wojewódzkim. Obecne na niej były Małgorzata Matuszewska-Boruc oraz dwie lewicowe posłanki nowej kadencji: Monika Falej i Marcelina Zawisza.

Ogólnopolską akcję postanowiono zorganizować w środę w kilkudziesięciu miastach m.in. Warszawie, Gdańsku czy Elblągu (pikietować będą także w Londynie), ponieważ to właśnie tego dnia projekt ustawy dotyczący zakazu edukacji seksualnej ma być procedowany w Sejmie.

Jako polskie obywatelki i kobiety mieszkające w Polsce, których dzieci cierpią z rąk pedofilów, także tych w sutannach - wciąż bezkarnych - żądamy wyrzucenia tej ustawy do kosza i rzetelnej pracy nad prawem, które będzie chronić niepełnoletnich, zamiast pozwalać państwu na karanie syna/córki za uprawianie seksu ze swoją dziewczyną/chłopakiem

Projekt zakazu edukacji seksualnej, wraz z karą 5 lat więzienia za złamanie zakazu, prezentowany jest jako "inicjatywa obywatelska" fundacji Pro-Prawo do Życia, ale stoi za nią "Instytut" Ordo Iuris, któremu zawdzięczamy sadystyczny projekt całkowitego zakazu aborcji z 2016.

– możemy przeczytać na fanpage'u Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

W Olsztynie akcja protestacyjna odbyła się w godzinach popołudniowych pod urzędem wojewódzkim. Przyszło kilkadziesiąt osób. Organizatorką była Małgorzata Matuszewska-Boruc. Jak przyznała, protest był spontaniczny, dlatego też nie było transparentów.

Pod wpływem mądrej i rzetelnej edukacji seksualnej jest mniej niechcianych ciąż, mniej gwałtów, mniej zdarzeń pedofilskich. Uważam, że należyte przygotowanie rodziców do rozmów z młodzieżą i dziećmi to jest to, co jest bardzo nam w tej chwili potrzebne. Konserwatywne środowiska mówią, że edukacja seksualna to jest nauka pedofilii. Jest to zamiatanie pod dywan tematu pedofilii kosztem naukowej edukacji – przyznała w rozmowie z nami Małgorzata Matuszewska-Boruc.

W środę w Olsztynie była także Marcelina Zawisza, nowa posłanka z ramienia Lewicy, która przyszła na protest. Zaatakowała partię rządzącą.

Prawo i Sprawiedliwość nieustannie mówi o tym, że Polska będzie wstawać z kolan, żebyśmy mogli poczuć naszą godność, dobrobyt. Ale wiecie przed kim PiS nie wstaje z kolan? Przed Kościołem, leży plackiem przed Kościołem i robi wszystko to, co Kościół chce. Najpierw poparli barbarzyńską ustawę Ordo Iuris, która miała wprowadzić prokuratorów przy łóżkach szpitalnych kobiet, które w chwili, w której poroniły, musiałyby się tłumaczyć dlaczego. Chcieli zakazać aborcji, która w Polsce obecnie jest możliwa w trzech przypadkach. Ale wtedy pojawił się czarny protest. Teraz chcą zakazać edukacji seksualnej, dowiadywania się tego, że seks musi być za zgodą, że mamy prawo powiedzieć nie. Mamy prawo, żeby mieć w Polsce europejskie standardy edukacji – powiedziała w ostrym tonie Marcelina Zawisza.

Fot. Cezary Kapłon / Olsztyn.com.pl

Przed zebranymi wystąpiła także posłanka nowej kadencji Monika Falej.

Mamy wszyscy prawo do bezpłatnej edukacji. To znaczy, że edukacja ma opierać się na faktach, żeby dzieci uczyły się tego, czego potrzebują i tak właśnie jest z edukacją seksualną. Nie debatujemy w Sejmie, nie debatujemy tam, gdzie powinniśmy, tylko tu na ulicach bronimy swoich praw. Tu musimy zawsze wymuszać to, co jest dla nas najważniejsze, żeby bronić naszej godności, żeby bronić Konstytucji – dodała Monika Falej.

Swoje stanowisko w sprawie penalizacji działań z zakresu edukacji seksualnej wystosowało także Polskie Towarzystwo Seksuologiczne.

Polskie Towarzystwo Seksuologiczne przypomina, że edukacja seksualna jest ważna dla zdrowego rozwoju jednostki, promocji zdrowia seksualnego, zapobiegania różnym formom przemocy seksualnej, przygotowania do funkcjonowania w relacji małżeńskiej i partnerskiej oraz rodzicielskiej. W związku z tym edukacja seksualna powinna być częścią edukacji publicznej(...) Ustawa, zmierzając do uniemożliwienia prowadzenia działań z zakresu edukacji seksualnej w Polsce, patologizuje te bardzo potrzebne oddziaływania. Autorzy projektu Ustawy dążą do postawienia na równi edukacji seksualnej z propagowaniem pedofilii (nowe przepisy mają wejść w skład art. 200b Kodeksu karnego, który dotyczy propagowania pedofilii). Takie działanie nie znajduje żadnego poparcia w świetle obecnej wiedzy naukowej i międzynarodowych standardów prowadzenia edukacji seksualnej(...) W związku z tym, Polskie Towarzystwo Seksuologiczne jest zdecydowanie przeciwne uchwaleniu Ustawy.

– możemy przeczytać w oświadczeniu.

Jesteśmy Ulicznicami, 2 dni po wyborach, jest kolejna próba łamania Konstytucji RP, łamanie praw kobiet 😔

Opublikowany przez Monika Falej Środa, 16 października 2019
Galeria

Komentarze (23)

Dodaj swój komentarz

 • toxic hacker 2019-10-21 07:23:06 23.129.*.*
  Te dwie kobiety (?) z pierwszego zdjęcia tak paskudne, że seks jest ostatnią dziedziną, jaka przychodzi do głowy na ich widok. Co innego ta z drugiego zdjęcia, z tą bym "poedukował się" ;)
  Odpowiedz Oceń: 1 0 Zgłoś treść
 • Do Rysia Ochuckiego 2019-10-19 09:44:37 89.39.*.*
  Prosiłeś o link: oto wyciąg ze standardów dotyczących wychowania seksualnego (matryce), zgadzasz się z tym? https://pokazywarka.pl/d86spm/
  Odpowiedz Oceń: 2 0 Zgłoś treść
 • Argonom 2019-10-17 17:19:01 95.160.*.*
  Seksualizacja dzieci z "pomocą" wytycznych WHO dokument "WHO Regional Office for Europe 4nd BZgA: enjoyment and pleasure when touching one’s own body; early childhood masturbation, gender roles, different family relationships, different bodies and different sexes. Należy jeszcze dodać, że takie "lekcje" prowadziliby tęczowi zboczeńcy.
  Odpowiedz Oceń: 11 1 Zgłoś treść
 • ed 2019-10-17 13:58:19 31.6.*.*
  Czy ktoś z tych protestujących przeczytał chociaż ten projekt? Ma 5 artykułów, polecam, może coś do nich dotrze. Tam nie ma słowa o edukacji seksualnej, no chyba że lewaki za taką edukację rozumieją namawianie dzieci do współżycia. Mam wrażenie, że jedyne o co chodzi to o sianie fermentu i zadymę.
  Odpowiedz Oceń: 5 2 Zgłoś treść
 • gość 2019-10-17 11:16:35 37.47.*.*
  dwie kobiety, które wyglądają na chłopca i strach na wróble agitują za edukacją seksualną XD
  Odpowiedz Oceń: 7 3 Zgłoś treść
 • Mr.P 2019-10-17 08:27:18 213.73.*.*
  Tak, trzeba uświadomić dzieci że mamy 163 płcie.
  Odpowiedz Oceń: 9 8 Zgłoś treść
 • Ryszard Ochódzki 2019-10-17 08:02:15 83.6.*.*
  Wracamy do korzeni, obowiązującą wersją będzie to, że to bociany przynoszą dzieci. Główny ideolog kraju, uznał, że sex jest be! Trzeba wybaczyć, bo zapewne sam niewiele wie w tym temacie.
  Odpowiedz Oceń: 9 10 Zgłoś treść
 • antylewak 2019-10-17 07:52:19 83.14.*.*
  brzydactwa, które nie mają co robić. wyrazy współczucia dla ich chłopów chyba że ich nie mają
  Odpowiedz Oceń: 9 8 Zgłoś treść
 • Waldek 2019-10-16 23:22:54 77.111.*.*
  Bardzo szkoda, że tak mało ludzie czytają i wiedzą o postulatach lewicy. To co kiedyś wciskali w propagandzie komuniści teraz to samo robią rządzący, zresztą to są z frustrowani komuniści, wystarczy spojrzeć na ich wiek i historię. Jeżeli ktoś pisze o molestowaniu to może jakiś przykład. bo ja mogę podać kilku księży z Olsztyna i okolic, co prokuratura zrobiła ? Gdzie i kto uczy masturbacji ? Jak ktoś kogoś nazywa zboczeńcem to może opisze to zboczenie ? co do walki o płace i inne rzeczy proszę poczekać tamta kadencja jeszcze się nie skończyła. W przedszkolu dzieci same interesują się swoja płcią zgodnie ze swoim rozwojem, znowu warto poczytać trochę książek naukowych i psychologicznych związanych z rozwojem Człowieka.
  Odpowiedz Oceń: 6 6 Zgłoś treść
 • Argonom 2019-10-16 22:51:34 95.160.*.*
  Tęczowe wynalazki chcą molestowania dzieci według WHO np.dzieci lata 0-4l "masturbacja w okresie wczesnego dzieciństwa", "radość i przyjemność z dotykania własnego ciała", "różne związki rodzinne" itd. Won!!
  Odpowiedz Oceń: 20 11 Zgłoś treść