Advertisement

W 60 dni dookoła Orlików

Przetarg na budowę pięciu boisk w ramach programu Moje boisko - Orlik 2012 został rozstrzygnięty. Zgodnie z jego warunkami zwycięska firma będzie miała 60 dni na oddanie obiektów do użytku.

Urzędnicy przyznają, że budowa Orlików została bardzo opóźniona. Zawiódł autor projektów budowlanych wyłoniony we wcześniejszym postępowaniu przetargowym. Nie dotrzymał terminu przygotowania dokumentacji, przez co opóźnił realizację inwestycji.

Ratusz obawiał się, że taki poślizg może doprowadzić do sytuacji, w której boiska zostaną oddane do użytku o wiele później niż to przewidywano. Urzędnicy liczą jednak na to, że Orliki powstaną jeszcze w tym roku.

Przetarg na budowę pięciu boisk wygrała firma KASZUB z Leszna. Jeśli pozostali oferenci nie odwołają się od tego rozstrzygnięcia, to jeszcze w sierpniu podpisana zostanie umowa na budowę tych obiektów. Przedsiębiorstwo będzie miało 60 dni na zakończenie prac i oddanie Orlików do użytku.

Nowe boiska ze sztuczną nawierzchnią powstaną przy:

  • Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Kołobrzeskiej
  • Szkole Podstawowej nr 34 przy Herdera
  • Szkole Podstawowej nr 22 przy Żołnierskiej
  • Szkole Podstawowej nr 19 przy ul. Bałtyckiej
  • Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 przy Wańkowicza

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planami ratusza, już niedługo ruszą prace nad Orlikami. Miejmy nadzieję, że nic już nie stanie na przeszkodzie w realizacji tej inwestycji, a boiska pojawią się w Olsztynie wcześniej niż myślimy.

Źródło: UM Olsztyn/własne

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz