UWM wspiera promocję regionu

Prof. Józef Górniewicz, rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, ogłosił konkurs na najlepsze wydawnictwo o Warmii, Mazurach i Powiślu, którego celem jest upowszechnianie wiedzy o regionie. To kolejna forma ogólnopolskiej promocji naszego regionu.

Obraliśmy formę konkursu, bo nic tak dobrze nie wyzwala inwencji twórczej, jak szlachetna rywalizacja. Sądząc po dotychczasowych publikacjach i wydawnictwach ta inwencja jest bogata i śmiała. Poza tym konkurs sam w sobie jest czynnikiem promującym, nośnym, a o to przecież wszystkim nam chodzi, szczególnie od czasu, gdy Mazury pretendują do miana cudu natury - mówi prof. Józef Górniewicz, rektor UWM.

Konkurs ogłoszony przez rektora UWM-u jest skierowany do wydawców z całej Polski. Do udziału w nim mogą być zgłaszane opublikowane w 2009 roku wydawnictwa nienaukowe, popularyzatorskie dotyczące Warmii, Mazur i Powiśla, np: albumy, przewodniki, foldery, monografie czy inne wydawnictwa nienaukowe.

Społeczność Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego czuje się zobowiązana do wspierania zarówno promocji regionu, jak i firm go promujących. Coraz częściej pracuje promocyjnie nie tylko na rzecz poszczególnych miast, ale także regionów. Tak się dzieje m.in. w przypadku promocji marki Warmia, którą wspieramy od pewnego czasu - informuje Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna – tym bardziej atrakcyjna wydaje się inicjatywa rektora Uniwersytetu.

Wydawnictwa konkursowe (po jednym egzemplarzu) należy nadsyłać na adres: Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, Akademickie Centrum Mediów i Promocji, ul. Heweliusza 2, 10-724 Olsztyn z dopiskiem ''Konkurs'', w terminie do 26 lutego 2010 r.

 

Źródło: UWM /własne

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

 • blue 2010-02-05 13:38:29 83.23.*.*
  Super,że są tak różnorodne pomysły na promowanie naszego regionu. ostatnio to chyba bardzo popularny temat- taki "trendy";)czekam na efekty;)
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • do nOOb 2010-02-05 13:19:52 83.23.*.*
  ''wydawnictwo o...'' czyli zapewne publikacje, a nie firma;p
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • n00b 2010-02-05 13:11:58 83.23.*.*
  Hmm wydawnictwa jako firmy czy może chodzi tylko o pozycje książkowe czyli publikacje?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0