Dziś jest: 25.07.2024
Imieniny: Jakuba, Krzysztofa
Data dodania: 2024-07-08 14:06
Ostatnia aktualizacja 2024-07-18 14:35

Aleksandra Sawczuk

Tysiące uczestników i moc atrakcji! Za nami X Rodzinny Piknik Lotniczy w Gryźlinach [ZDJĘCIA, WIDEO]

Tysiące uczestników i moc atrakcji! Za nami X Rodzinny Piknik Lotniczy w Gryźlinach [ZDJĘCIA, WIDEO]
Za nami X Rodzinny Piknik Lotniczy w Gryźlinach
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl, Piotr Zieliński

Miniony weekend (6-7 lipca) stanowił wyjątkowy czas dla powiatu olsztyńskiego, gminy Stawiguda i wszystkich miłośników podniebnych widowisk. Na lądowisku w Gryźlinach tłumnie zgromadzili się mieszkańcy oraz turyści, aby wspólnie świętować dziesiątą, jubileuszową odsłonę Rodzinnego Pikniku Lotniczego. W sobotę w wydarzeniu uczestniczyło niemal 15 tys. osób.

reklama

Za organizację i wyjątkowość eventu odpowiadali: starosta olsztyński Andrzej Abako, wójt gminy Stawiguda Michał Kontraktowicz oraz prezes spółki Fotowoltaika Gryźliny Adam Sternicki.

Starosta Andrzej Abako (pierwszy plan) przywitał zgromadzonych na pikniku. W tle od lewej: wójt gminy Stawiguda, Michał Kontraktowicz, prezes spółki Fotowoltaika Gryźliny, Adam Sternicki i poseł Maciej Wróbel

Na miłośników wszelakich statków powietrznych i innych odsłon lotnictwa czekała szeroka paleta atrakcji, m.in. pokazy w wykonaniu mistrzyni świata w akrobacjach szybowcowych Patrycji Pacak, wielokrotnego mistrza Polski Artura Kielaka, czy litewskiej formacji ANBO (pokaz z pirotechniką i fajerwerkami). Uczestnicy byli również świadkami przelotu samolotów Wojska Polskiego i akrobacji mistrza Polski Norberta Kasparka [CZYTAJ RÓWNIEŻ: Trwa X Rodzinny Piknik Lotniczy w Gryźlinach [ZDJĘCIA]].

Co ciekawe, w piątek (5 lipca) na terenie Bartąga wystartowały też balony, jako pierwsza z rozrywek, zapowiadających imprezę.

W niedzielę (7 lipca) nastąpiło oficjalne otwarcie X Rodzinnego Pikniku Lotniczego w Gryźlinach, w którym uczestniczyli organizatorzy oraz goście specjalni, m.in. wojewoda warmińsko-mazurski Radosław Król, marszałek województwa Marcin Kuchciński (którzy objęli piknik patronatem honorowym), a także posłowie na Sejm RP Paweł Papke, Urszula Pasławska, Maciej Wróbel oraz starosta rejonu rówieńskiego (Ukraina) Wasyl Tymoszczuk.

Przemawia marszałek województwa warmińsko-mazurskiego, Marcin Kuchciński

Przemawiający zgodnie wyrazili nadzieję, że przyszłoroczna edycja eventu okaże się jeszcze lepsza, podkreślając wysoki poziom przedsięwzięcia.

Starosta Andrzej Abako poinformował, że w sobotę (6 lipca) na terenie lądowiska zgromadziło się blisko 15 tys. uczestników.

- Wspólnie na Warmii możemy robić przepiękne, profesjonalne imprezy dla mieszkańców powiatu olsztyńskiego i turystów. W sobotę na pikniku było około 15 tys. uczestników. Wasza radość po pokazach nocnych to dla nas ogromne zadowolenie – mówił Abako.

Z okazji wyjątkowości imprezy, portal Olsztyn.com.pl, będący patronem medialnym pikniku, otworzył na miejscu letnią siedzibę redakcji.

Do odbycia rozmowy w naszym studiu, zaprosiliśmy wielu wyjątkowych gości. Poza wspomnianym starostą olsztyńskim Andrzejem Abako, pojawił się m.in. burmistrz Olsztynka Robert Waraksa, których zachęcał do odwiedzenia gminy, którą zarządza.

Przedstawicielka Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie (woj. lubelskie) Milena Przychodzeń, opowiedziała nam o przygotowanych dla uczestników atrakcjach i działaniach instytucji. Z kolei marszałek województwa Marcina Kuchcińskiego, wymienił pozostałe projekty, znajdujące się pod skrzydłami samorządu Warmii i Mazur.

Wójt gminy Stawiguda, Michał Kontraktowicz, opowiedział nam o aspiracjach podniesienia pikniku lotniczego do rangi ogólnopolskiej.

Natomiast prezes spółki Fotowoltaika Gryźliny Adam Sternicki, wspomniał początki przedsięwzięcia i jego spektakularną reaktywację.

W naszym plenerowym studiu gościliśmy także wojewodę warmińsko-mazurskiego Radosława Króla i posła Janusza Cichonia.

- Ta impreza ma wymiar promocyjny, jeśli chodzi o region. Przyjeżdżają tu ludzie z całej Polski, szukając atrakcyjnego sposobu na spędzenie czasu. Widać wyraźnie, że to wydarzenie się rozrasta i mam nadzieję, że na stałe wpisze się w kalendarz – wskazał podczas rozmowy z Olsztyn.com.pl Janusz Cichoń.

- Wydarzenie wbiło się na stałe w krajobraz województwa. Marszałek i ja jesteśmy zaangażowani, jako partnerzy. Gratuluję organizatorom. Forma piknikowa za niewielkie pieniądze, pomyślano o rodzinach... Przecudowna impreza – zapewniał Radosław Król.

Przypominamy, że wszyscy zainteresowani, odwiedzający punkt naszej letniej redakcji, mieli okazję zrobienia sobie zdjęcia w specjalnej ramce, dedykowanej wydarzeniu i odebrania pamiątkowego magnesu.

Udało nam się także zamienić kilka słów z jedną z głównych gwiazd eventu, pilotem i mistrzem akrobacji Arturem Kielakiem, który tłumaczył wpływ niebezpieczeństwa pokazów lotniczych na rosnące zainteresowanie i mówił o rodzaju satysfakcji, która płynie z bycia pilotem w jednej z czołowych linii pasażerskich.

- Każdy przychodzi na pokazy, żeby, po części, poczuć emocje, których doświadcza pilot. W lataniu samolotem komunikacyjnym odpowiadam za bezpieczeństwo pasażerów, to też sprawia mi satysfakcję. Nie szaleję autobusem, jeżeli mam ferrari zaparkowane w garażu – podsumował Kielak.

Artur Kielak

Warto wspomnieć, że wydarzenie współfinansowane zostało ze środków samorządu województwa warmińsko-mazurskiego.

Zachęcamy do obejrzenia materiałów wideo i zdjęć!

@olsztyncompl Rozpoczęcie pikniku lotniczego w Gryźlinach! Tłumy chętnych. Portal Warmii i Mazur także jest obecny, podobnie, jak rok temu! 😀❤️ #lotnictwo #piknik #rozrywka #rodzina #gminastawiguda ♬ dźwięk oryginalny - olsztyn.com.pl

@olsztyncompl Za nami X Rodzinny Piknik Lotniczy w Gryźlinach! Moc atrakcji i tłum odwiedzających na lądowisku w gminie Stawiguda 😊🛫 #lotnictwo #piknik #rozrywka #rodzina #balony #gminastawiguda ♬ dźwięk oryginalny - olsztyn.com.pl

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Goha 2024-07-09 19:45:39 31.0.*.*
    Drogo w chu.j
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 8 2

www.autoczescionline24.pl