Dziś jest: 12.04.2024
Imieniny: Juliusza, Lubosława
Data dodania: 2024-02-22 15:00

Redakcja

Twój podatek dla Olsztyna

Twój podatek dla Olsztyna
Władze Olsztyna zachęcają, aby przekazywać 1,5% podatku na lokalne podmioty
Fot. UM Olsztyn

Już od połowy lutego można składać zeznania podatkowe za miniony rok. Niezwykle istotne jest, aby nie zapomnieć o wsparciu lokalnych organizacji pożytku publicznego.

reklama

W Olsztynie jest zarejestrowanych ponad 1,1 tys. organizacji pozarządowych, a 88 z nich posiada status organizacji pożytku publicznego. Każdy podatnik może przekazać 1,5 proc. swojego podatku na cele statutowe OPP.

To organizacje, które funkcjonują praktycznie w całym spektrum życia społecznego. Ich działania dotyczą m.in. pomocy społecznej, zdrowia, kultury, sportu, ekologii czy ochrony środowiska. Niezwykle istotne jest, aby wspierać OPP ze stolicy Warmii i Mazur.

- Wspierając lokalne organizacje sprawiasz, że Twoje pieniądze zostają w Olsztynie i służą naszej społeczności - podkreśla Pełnomocnik Prezydenta Olsztyna ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi, Bartosz Kamiński.

Wniosek o wsparcie organizacji pożytku publicznego zawarty jest w zeznaniu podatkowym. Wystarczy wpisać numer KRS wybranej OPP oraz kwotę, jaką chce się przekazać, jednak nie większą, niż 1,5 proc. podatku. Można także wskazać konkretny cel, na jaki trafić mają pieniądze.

W 2023 roku niemal 13,5 tys. olsztynian rozliczając swój podatek dochodowy za 2022 rok przekazało 88 organizacjom wsparcie na kwotę prawie 2,7 mln złotych.

Termin na rozliczenie się z fiskusem mija w tym roku 30 kwietnia.

[wykaz organizacji pożytku publicznego] [jak przekazać 1,5 proc. podatku? - inforgrafika]

Tagi: podatki

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz


www.autoczescionline24.pl