TU SIĘ MOVIE 4: Czerwone, półwytrawne, kalifornijskie

Awangarda się nie poddaje! Tradycyjnie w pierwszą środę miesiąca ekipa TU SIĘ MOVIE zaprasza na filmowe spotkanie w staromiejskim kinie

 

Ostatnio o Awangardzie więcej mówi się w kontekście jej zamknięcia niż proponowanego repertuaru. TU SIĘ MOVIE nie poddaje się sentymentalnym nastrojom, defetystycznym wizjom przyszłości i zachęca do aktywnego udziału w życiu kulturalnym Olsztyna.

- Tuż po długim weekendzie i pierwszej majówce zapraszamy kinomanów na filmową wyprawę po kalifornijskich winnicach – mówi Aleksandra Drzał-Sierocka z ekipy To się Movie. – „Bezdroża” to właściwie film drogi: refleksyjny, nieco nostalgiczny, ale też z dużą dawką humoru.

Bohaterami filmu są dwaj przyjaciele: przyszły pan młody i jego świadek. Obaj w średnim wieku, z życiowym bagażem i mnóstwem niepowodzeń na koncie. Ich kawalerski wypad „za miasto” staje się – jak na film drogi przystało – pretekstem do stawiania pytań o sens życiowych wyborów. Jednak w drodze wiodącej od winnicy do winnicy, pytania plączą się, odpowiedzi tracą klarowność, a podejmowane decyzje bolą następnego dnia rano…

„Bezdroża” to opowieść ani zbyt słodka, ani zbyt wytrawna; lekka, ale z nutą goryczy – podobna do kalifornijskiego wina. Po projekcji TU SIĘ MOVIE zaprasza na dyskusję. Tym razem gośćmi będą prof. Maciej Gajęcki – zawodowo pracownik naukowy Medycyny Weterynaryjnej UWM, a prywatnie koneser-amator win oraz Krzysztof Milewski z winiarni "Winomania".

„Bezdroża” (2004) reż. Alexander Payne

Środa, 4 maja 2011, godz. 18, kino Awangarda

Bilet 10 złotych

 

Źródło: inf. organizatora/własne

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

2147382000