Tragiczny finał poszukiwań 27-latka z Mazowsza. Ciało znaleziono w jeziorze Klebarskim

Tragiczny finał poszukiwań 27-latka z Mazowsza. Ciało znaleziono w jeziorze Klebarskim
Z jeziora Klebarskiego wylowiono ciało 27-latka
Fot. KMP Olsztyn

Tragicznie zakończyły się poszukiwania zaginionego mężczyzny z województwa mazowieckiego. Ciało 27-latka we wtorek (14 września) wyłowiono z jeziora Klebarskiego w gminie Purda.

W poniedziałek w artykule: Gmina Purda. Przeszukują jez. Klebarskie, w którym mógł utonąć 27-letni mieszkaniec Mazowsza informowaliśmy o tym, że służby przeszukują rejon jeziora Klebarskiego. Mężczyzna w nocy z soboty na niedzielę, oddalił się od grupy znajomych, z którymi przebywał w jednym z domków letniskowych na terenie gminy Purda i poszedł w nieznanym kierunku. Jego znajomi znaleźli nad jeziorem Klebarskim rzeczy należące do zaginionego.

Poszukiwania trwały trzy dni. Niestety, historia ma tragiczne zakończenie. We wtorek płetwonurkowie wyłowili z jeziora ciało 27-latka.

- Grupa Specjalna Płetwonurków RP we wtorek rano znalazła ciało w jez. Klebarskim. Ciało wydobyto na brzeg i potwierdzono tożsamość zaginionego mężczyzny. Teraz za decyzją prokuratora ciało zostanie przewiezione do prosektorium, gdzie będzie przeprowadzona sekcja zwłok po to, by poznać przyczynę zgonu 27-latka – poinformował Rafał Prokopczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Do akcji zaangażowani zostali wolontariusze Polskiego Czerwonego Krzyża, żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie i z Komisariatu Policji w Barczewie oraz płetwonurkowie z Grupy Specjalnej Płetwonurków RP. Do poszukiwań wykorzystano m.in. psy tropiące specjalizujące się w poszukiwaniach osób żywych oraz specjalistyczny sprzęt w postaci quadów, sprzętu nawigacyjnego, łodzi wyposażonych w sonar i drony.

Komentarze (5)

Dodaj swój komentarz

 • Abc 2021-09-16 13:56:50 31.0.*.*
  Ciekawe czy utuną a może płetwonurek go w nocy wciogną
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • Andr 2021-09-14 19:21:14 88.156.*.*
  Cały? Nerki miał? Wątroba?Kolejny "samobójca", młody mężczyzna? Czy ktoś te wszystkie śmieci młodych mężczyzn łaczy w całość? Bo zaczynam sie bać
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 1
 • LORD NO 2021-09-14 15:58:42 181.215.*.*
  To popił NOLec jeden...
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 6