Dziś jest: 24.06.2024
Imieniny: Danuty, Jana
Data dodania: 2024-06-10 14:03

Redakcja

Tłumy w kościele św. Józefa w Olsztynie. Krzysiu wyruszył w ostatnią drogę

Tłumy w kościele św. Józefa w Olsztynie. Krzysiu wyruszył w ostatnią drogę
Tłumy żegnały Krzysia, który został śmiertelnie potrącony na przejściu dla pieszych w Kieźlinach (gmina Dywity)
Fot. Olsztyn.com.pl

Dziś (10 czerwca) w kościele pw. Świętego Józefa w Olsztynie odbył się pogrzeb tragicznie zmarłego Krzysia Bąka. 12-latka żegnali bliscy, koledzy z boiska, oficjele oraz wszyscy ci, którymi wstrząsnęła jego śmierć.

reklama

Msza święta pogrzebowa Krzysia Bąka odbyła się w kościele przy ul. Jagiellońskiej w Olsztynie w poniedziałek (10 czerwca) o godzinie 12. W uroczystości uczestniczyli m.in. starosta olsztyński Andrzej Abako czy wójt gminy Dywity, Daniel Zadworny.

W ostatniej drodze tragicznie zmarłemu chłopcu towarzyszyli koledzy z UKS Frendo Dywity, z którymi jeszcze do niedawna kopał piłkę. Na mszy pojawili się też młodzi piłkarze olsztyńskiego Stomilu.

Wśród wieńców przygotowanych przez żałobników, uwagę zwracała charakterystyczna wiązanka z piłkarską piłką. Zgodnie z prośbą księdza uczestnicy pogrzebu w większości byli ubrani na biało. Dominowały też białe kwiaty.

Krzysiu spocznie na cmentarzu komunalnym w Dywitach. Łączymy się w bólu z jego rodzicami, siostrą i dziadkami.

Przypomnijmy, że we wtorek (28 maja) w godzinach porannych w Kieźlinach pod Olsztynem 12-latek przechodził przez jezdnię na oznakowanym przejściu dla pieszych. Jeden z kierowców ustąpił pierwszeństwa, natomiast z przeciwnej strony nadjechał z większą prędkością, inny pojazd, którym kierował 74-latek. Doszło do potrącenia nastolatka.

Krzysiu trafił do szpitala dziecięcego w Olsztynie, gdzie przeszedł 3-godzinną operację, którą przeprowadziły dwa zespoły medyków. Niestety chłopca nie udało się uratować. Zmarł w środę (5 czerwca) [Gmina Dywity. Nie żyje 12-latek potrącony na przejściu dla pieszych w Kieźlinach]. Decyzją wójta, Daniela Zadwornego, na terenie gminy Dywity wprowadzono dwudniową żałobę.

Dodawanie komentarzy zostało wyłączone

www.autoczescionline24.pl