Strażnicy miejscy ruszają na olsztyńskie cmentarze. Przestrzegają przed '' hienami cmentarnymi''

W związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych, strażnicy miejscy zwiększają kontrole cmentarzy oraz terenów do nich przyległych. Funkcjonariusze Straży Miejskiej będą patrolowali cmentarze również w porach nocnych.

- Zintensyfikowane działania mają na celu przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa osobom, które odwiedzają groby, ale także wyeliminowanie aktów wandalizmu czy kradzieży – informują strażnicy miejscy.

Funkcjonariusze apelują również do mieszkańców miasta o zachowanie podstawowych środków ostrożności i nie zostawianie swoich rzeczy bez nadzoru. Okres Dnia Wszystkich Świętych to czas wzmożonych działań złodziei-kieszonkowców, którzy wykorzystują fakt, iż na cmentarzach tworzą się tłumy. To również okres, w którym zdarzają się liczne kradzieże kwiatów i zniczy ustawionych na nagrobkach naszych bliskich.

- Dzień Wszystkich Świętych to czas zadumy oraz refleksji, nie pozwólmy aby w tym dniu ktoś zakłócał spokój na cmentarzu. W przypadku zauważenia czegoś niepokojącego poprośmy o pomoc najbliższy patrol lub zgłośmy ten fakt dyżurnemu Straży Miejskiej pod bezpłatnym numerem telefonu 986 – dodają strażnicy.

 

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz