Dziś jest: 25.07.2024
Imieniny: Jakuba, Krzysztofa
Data dodania: 2024-07-02 09:41

Emil Marecki

Stomil rozpoczął przygotowania przed startem III ligi [WIDEO]

Stomil rozpoczął przygotowania przed startem III ligi [WIDEO]
Piotr Zajączkowski poprowadzi Stomil w III lidze
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Piłkarze Stomilu Olsztyn w poniedziałek odbyli pierwszy trening pod wodzą trenera Piotra Zajączkowskiego. Olsztynianie rozpoczęli przygotowania do III-ligowego sezonu.

reklama

Pierwsze zajęcia pod wodzą nowego szkoleniowca odbyły się na bocznym boisku przy al. Piłsudskiego 69a w Olsztynie. Piotr Zajączkowski powrócił do Stomilu po czterech latach nieobecności, ostatnio w olsztyńskim klubie pracował w latach 2018-2020 w okresie gry klubu w I lidze. Na stanowisku zastąpił Grzegorza Lecha, który został asystentem trenera w I-ligowej Polonii Warszawa.

W pierwszych zajęciach trenerowi Zajączkowskiemu pomagali: Michał Alancewicz, Daniel Michałowski, Sebastian Całka, Piotr Krztoń oraz Zbigniew Małkowski. Nie wiadomo jeszcze kto będzie pracował w sztabie, ale w Stomilu bardzo chcą zatrzymać Małkowskiego, który miałby pracować z bramkarzami pierwszego zespołu oraz z zawodnikami trenującymi w Akademii Sportu.  

Na pierwszych zajęciach z poprzedniego II-ligowego sezonu zobaczyliśmy tylko dwóch piłkarzy: Karola Żwira oraz Łukasza Jakubowskiego. Ten pierwszy podpisał nową umowę z klubem, a bramkarz Stomilu ma cały czas wiążący kontrakt z zespołem.

Większość zawodników trenujących w poniedziałkowe popołudnie to zawodnicy przymierzani do gry w III-ligowcu. Na placu zobaczyć można było m.in. Jakuba Frączaka z Mrągowii Mrągowo, Rafała Śledzia z  z 6-ligowego niemieckiego SpVgg Torgelow-Ueckermünde czy Filip Nilipiński ze Stali II Rzeszów.

Bardzo blisko podpisania umów ze Stomilem są Mateusz Jońca (Mławianka Mława) oraz Adam Paliwoda (Zawisza Bydgoszcz).

- Cieszę się, że dotarło do nas dużo testowanych zawodników - powiedział Piotr Zajączkowski, trener Stomilu. - Byli to zawodnicy głównie z naszego województwa, ale także czterech zawodników z województwa mazowieckiego, testujemy także trzech zawodników Jagiellonii II Białystok. Nie mamy czasu na długie testowanie, może się okazać, że niedługo niektórzy piłkarze pojadą do domu.

Na koniec pierwszego tygodnia przygotowań Stomil w sobotę (6 lipca 2024 roku) zagra sparingowe spotkanie z Polonią Lidzbark Warmiński (III liga).

W sobotę (29 czerwca) na stadionie przy al. Piłsudskiego 69a w Olsztynie odbyło się Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy spółki Stomil Olsztyn S.A. Nastąpiły zmiany w Radzie Nadzorczej i zarządzie klubu.

Tak jak zapowiadano wcześniej do Rady Nadzorczej dołączył Piotr Gajewski oraz Tymon Zastrzeżyński. - To kolejny mały krok zwiastujący dalsze zmiany - tłumaczy Piotr Gajewski. - Wspólnie z Tymonem jesteśmy blisko osiągnięcia porozumienia, na bazie którego zostaniemy współwłaścicielami klubu. W praktyce na rzecz Stomilu działamy jednak od kilku tygodni.

Z Rady Nadzorczej odwołano Przemysława Bastka, a nadal w nie zasiadają Michał Żukowski oraz Marcin Burza.

Na posiedzeniu nowej Rady Nadzorczej powołano nowego wiceprezesa Stomilu Olsztyn - Ireneusza Gajewski. W okresie I ligi był jednym ze sponsorów klubu prowadząc firmę Egit czy serwis sportowy sport.egit.pl. Ireneusz Gajewski aktywnie działał także w Socios Stomil (stowarzyszenie istnieje tylko na "papierze i nie prowadzi działalności społecznej). Ireneusz Gajewski nie jest rodziną Piotra Gajewskiego.

Galeria

Komentarze (5)

Dodaj swój komentarz

 • Klasse 2024-07-05 17:43:51 188.146.*.*
  Na razie w informacjach to do gry w Stomilu aspirują kopacze tzw. 3-4 szeregu. Czyli walka o utrzymanie . Tego typu zawodników to posiada 3/4 drużyn w tej grupie 3(4)ligi.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 1
 • Olosmolo 2024-07-02 17:28:42 37.31.*.*
  Płakać się chce.....
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 9 0
 • Qwerty 2024-07-02 12:26:32 2a00:23ee:2200:*
  I co niby ten z Dubaju bedzie inwestował w ten klub 3 ligoowy?...raczej wątpie że go stać na to
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 0
 • Wowa 2024-07-02 12:02:50 2a02:26f7:c949:*
  Stomil rozpoczął przygotowania przed spadkiem do IV ligi.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 0
 • Dvpa z Warmii 2024-07-02 09:54:38 146.70.*.*
  Zawodnik z 6-ligowego niemieckiego zespołu ... łeeeeee ale mi was żal
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 2

www.autoczescionline24.pl