Fortuna 1 liga. Stomil Olsztyn przed rundą wiosenną [WIDEO]

Fortuna 1 liga. Stomil Olsztyn przed rundą wiosenną [WIDEO]
Wtorkowa konferencja prasowa
Fot. Paweł Piekutowski

Dziś piłkarze Stomilu Olsztyn powracają do treningów. Zespół przygotowuje się do rundy wiosennej po ponad miesięcznej przerwie. W klubie doszło też do zmian – Sylwester Czereszewski ze stanowiska asystenta pierwszego trenera awansował na dyrektora sportowego.

Dziś o godz. 11 odbyły się pierwsze zajęcia. Piłkarze przez tydzień będą trenować na swoich boiskach, a za tydzień czeka ich pierwszy wyjazd.

Są też zmiany personalne w klubie. Sylwester Czereszewski nie będzie już pełnił funkcji asystenta pierwszego trenera, ale dyrektora sportowego. To oznacza, że nie będzie już brał udziału w przygotowaniach z „Dumą Warmii”, będzie za to odpowiadał za transfery. To pierwsza ważna decyzja nowego prezesa klubu, Wojciecha Kowalewskiego.

- Rok temu nie mieliśmy zbyt wiele możliwości z powodu braku środków finansowych. Dopiero wszystko się rozkręciło przed rozpoczęciem ligi. Jest już 6-7 zawodników, którzy będą testowani, ale nie są to zawodnicy z pierwszych stron gazet z Ekstraklasy, tylko zawodnicy, których już dość dawno obserwowaliśmy. Udało nam się na dzień dzisiejszy ściągnąć do klubu. Nie ukrywamy, że to jeszcze nie koniec sprawdzania, bo okres transferowy jest bardzo długi, także chcemy razem ze sztabem szkoleniowym przypatrzeć się nowym zawodnikom i zadecydować wspólnie, żeby nie było pomyłki. Uważam, że nie ma sensu wymieniać nazwisk, bo praktycznie co tydzień będzie duży przemiał zawodników, których będziemy chcieli sprawdzić – powiedział na konferencji Sylwester Czereszewski, dyrektor sportowy Stomilu.

Stomil Olsztyn testuje też nowych piłkarzy, jednak na tę chwilę przedstawiciele zespołu nie podają żadnych konkretnych nazwisk. Klub szuka zawodników, którzy wpłyną na poprawę jakości przy dośrodkowaniach, akcjach ofensywnych i przy wyprowadzaniu piłki.

- Wszyscy zawodnicy, którzy tworzyli trzon tego zespołu i stanowili o jego sile, w dalszym ciągu pozostaną w Stomilu. Okres przygotowawczy rozpoczynamy z dniem dzisiejszym. Pierwsze dwa dni będą pod kątem testów, tydzień kończymy sparingiem z Białą Piską i Huraganem Morąg. Następnie wyjeżdżamy na tygodniowy obóz do Cetniewa, tam rozegramy dwa sparingi z Radunią Stężyca i Olimpią Elbląg. Pozostałe mikrocykle będą w Olsztynie i przed rozpoczęciem ligi jedziemy na zgrupowanie do Nieborowa. Znamy ten ośrodek, tam jedziemy zapoznać się już z naturalną nawierzchnią. Rozegramy gry kontrolne, plan przygotowań jest skrupulatnie przygotowany – wyjaśnił Piotr Zajączkowski, trener klubu.

Plan przygotowań Stomilu Olsztyn:

* 11.01., godz. 11:00 - Znicz Biała Piska (Mrągowo)
* 13-18.01. - zgrupowanie w Cetniewie
* 15.01. - Olimpia Elbląg (Cetniewo)
* 18.01. - Radunia Stężyca (miejsce do ustalenia)
* 21.01. - Żalgiris Wilno (Wilno)
* 1.02. - Świt Nowy Dwór Mazowiecki (Mława)
* 8.02., godz. 11:00 - Sandecja Nowy Sącz (Gdańsk)
* 10-15.02. - zgrupowanie w Nieborowie
* 11.02. - rywal do ustalenia
* 13.02. - Pelikan Łowicz
* 15.02. - Znicz Pruszków
* 22.02., godz. 11:00 - Sokół Ostróda (Olsztyn)

Pierwsze ligowe spotkanie w nowym roku olsztynianie rozegrają w weekend  29 lutego-1 marca, w którym podejmą na własnym obiekcie Odrę Opole.

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

 • Jugol 2020-01-07 19:55:29 83.5.*.*
  Odwieczna polityka Stomilu. Jak poczują kasę, zaczynają sprowadzać drewniaków z Polski i innych Afryk, zamiast coś uskutecznić z młodymi. Kibicuje , ale wątroba gnije od tych pseudo transferów
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • llo 2020-01-07 16:47:13 82.129.*.*
  Z calym szacunkiem panie Czereszewski ale jak pan niewie czy 6 czy 7 nowych zawodnikow to jaki z pana derektor?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • Manis_pl 2020-01-07 14:44:32 213.184.*.*
  Czy Carlosowi podoba się plan przygotowań? Czy Carlosowi podobają się nowi zawodnicy? Olsztyński Twitter czeka na komentarz
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0