Stadion miejski w Olsztynie. Zaglądamy na plac budowy [ZDJĘCIA]

Stadion miejski w Olsztynie. Zaglądamy na plac budowy [ZDJĘCIA]
Około dwóch tygodni pozostało do ukończenia prac budowlanych na stadionie miejskim w Olsztynie
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Ze względu na powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski dwóch zawodników Stomilu - Michała Górala oraz Jakuba Mosakowskiego w mijający weekend zespół ze stolicy Warmii i Mazur nie rozegrał spotkania ligowego z GKS-em 1926 Jastrzębie. Wykorzystując ten fakt postanowiliśmy zajrzeć na postęp prac budowlanych na stadionie miejskim w Olsztynie.

W minioną środę wykonawca rozpoczął układanie nowej murawy na płycie stadionu miejskiego w Olsztynie. Trawnik sportowy firmy Pannon Turfgrass Kft przyjechał w rolkach o szerokości 120 cm i długości 10-12 metrów. Murawa przeznaczona na stadion w Olsztynie rosła na plantacji Felsopakony pod Budapesztem od października 2016 roku. Do przewiezienia całej trawy firma odpowiedzialna za inwestycję musiała wynająć 17 tirów.

Układanie murawy zakończyło się w piątkowy wieczór. Tym samym olsztyński obiekt posiada ten sam typ murawy, który funkcjonuje m.in. na obiektach Legii Warszawa, Wisły Kraków i Cracovii Kraków czy nowego Stadionu Śląskiego w Chorzowie.

W ramach modernizacji płyty stadionu prace obejmują również budowę hydroforni, odwodnienia murawy do miejskiej kanalizacji deszczowej oraz modernizację węzła ciepła. Wykonawca, firma Tamex, wymienił także stare podłoże, wykonał podbudowę pod nową murawę, drenaż i odwodnienie płyty boiska, instalację systemu podgrzewania murawy oraz automatycznego zraszania.

To jednak nie jedyne prace, które są obecnie prowadzone na olsztyńskim obiekcie. Innym z realizowanych zadań jest remont schodów wiodących na trybunę krytą, a także do budynku klubowego.

Na zakończenie wszystkich robót wykonawca ma jeszcze niespełna dwa tygodnie, bowiem 22 września piłkarze Stomilu podejmują w Olsztynie zespół Odry Opole.

Najbliższe spotkanie "biało-niebiescy" rozegrają 15 września w Chojnicach z tamtejszą Chojniczanką.

Komentarze (5)

Dodaj swój komentarz

 • Ryszard Ochódzki 2018-09-10 08:44:38 83.6.*.*
  Kiedyś spieszono się na dożynki. Teraz na wybory.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 0
 • Real 2018-09-09 21:45:28 88.156.*.*
  A remont ławek? Czyżby stadion to bieżnia, murawa i dojazdy? To żenujące, w Ostródzie jest stadion o wiele ładniejszy. Wogóle władcy miasta Olsztyna tak jakoś dziwnie rządzą, że w Ostródzie wszystko jest dużo wcześniej i ładniejsze niż w Olsztynie. W Ostródzie mają amfiteatr, centrum wystawiennicze z prawdziwego zdarzenia czy porządny stadion. W Olsztynie "sie nie da". Tramwaje mamy (na jakie licho, tego nie wie raczej nikt). Beznadziejnie rządzony Olsztyn zafundował ostatnio zabetonowaną plażę nad Skandą ale bez miejsc parkingowych. No bo kilka miejsc to jak bez miejsc! Amfiteatr w Olsztynie chyba na przedstawienia teatrzyka dla niegrzecznych dzieci (bo chyba tylko tyle by się znalazło w Olsztynie). No a teraz robią murawę ale bez widowni i pewnie znowu ogłoszą triumfalne zwycięstwo. Żenada.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 6
 • docho 2018-09-09 20:08:31 83.6.*.*
  jesli to ma byc stadion piłkarski to dlaczego nie wykopano fosy w miejscu bieżni betonowej. Byłby od razu basen dla chuliganerii i odwodnienie za darmo.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 5
 • OMG 2018-09-09 18:12:23 88.156.*.*
  [Komentarz został usunięty przez administrację serwisu]
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 23 0
 • Kibic 1982 2018-09-09 17:52:00 88.156.*.*
  [Komentarz został usunięty przez administrację serwisu]
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 1