SM Jaroty. Zarząd spółdzielni odwołał walne, na którym miał zostać... odwołany

SM Jaroty. Zarząd spółdzielni odwołał walne, na którym miał zostać... odwołany
Walne zgromadzenie członków spółdzielni "Jaroty" zostało niespodziewanie odwołane
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Na piątkowe popołudnie w spółdzielni mieszkaniowej "Jaroty" zaplanowane było walne zgromadzenie, na którym głosowany miał być projekt uchwały odwołujący wszystkich członków zarządu. Na kilka godzin przed wydarzeniem walne zostało jednak odwołane.

Informacja o odwołaniu walnego zgromadzenia pojawiła się zaledwie na kilka godzin przed jego planowym rozpoczęciem. W komunikacie zarząd spółdzielni napisał, że walne powinno "stanowić forum dla głosów członków Spółdzielni, wyrażanych w sposób swobodny, być wolnym od nacisków czy zabiegów celowo wprowadzających w błąd".

Zdaniem zarządu Spółdzielni, od blisko roku istnieją bowiem naciski "grupki osób", których celem jest "podawanie fałszywych informacji (...) i wprowadzanie członków Spółdzielni w błąd".

Przedmiotem sporu zarządu SM "Jaroty" z członkami spółdzielni (łącznie jest ich blisko 13 tys.) są niejasności m.in. w sprawie wynagrodzeń prezesa oraz zarządu, a także stałe podwyżki czynszu.

Zdaniem zarządu stowarzyszenia spółdzielczego,"czarę goryczy" przelało wystąpienie senator Lidii Staroń w jednej z ogólnopolskich telewizji w czwartkowy wieczór (4 sierpnia), które - zdaniem prezesa Romana Przedwojskiego - obnażyło "jej osobiste zaangażowanie w zakłócanie niezależnego procesu decyzyjnego spółdzielni".

- Mamy paniczną, cyrkową reakcję prezesa, aby odwołać w dniu posiedzenia walne zgromadzenie - powiedział nam Łukasz Michnik z Nowej Lewicy, który od dłuższego czasu walczy o prawa spółdzielców. - To są putinowskie mechanizmy zarządzania. Kiedy władza może przegrać wybory, to wtedy wyborów nie organizujemy? A może wybory będą w Sylwestra, kiedy przyjdą na nie tylko ludzie prezesa?

Wobec zaistniałej sytuacji, walne zgromadzenie procedowane było na pobliskim boisku szkolnym. Wzięło w nim udział blisko 120 osób, które jednogłośnie odwołały wszystkich włodarzy. W poniedziałek mają zostać złożone protokoły i uchwały w Spółdzielni.

- Zaczyna się właśnie długa, sądowa batalia z prezesem i zarządem spółdzielni mieszkaniowej "Jaroty" - zakończył Michnik i zaznaczył, że kadencja Rady Nadzorczej zakończyła się 3 czerwca.

Galeria

Komentarze (83)

Dodaj swój komentarz

 • Bogumił 2022-08-09 20:34:43 88.156.*.*
  I znów poza plecami członków Spółdzielni grupa niezadowolonych przeprowadziła własne Walne Zgromadzenie, wbrew obowiązujących przepisów dotyczących spółdzielni mieszkaniowych. W to zbiorowe szaleństwo wprowadzili ich liderzy grupy mając nadzieję na co, że ktoś nie zauważy tej totalnej głupoty? Panie A.C. i Ł.M. jak wam się udało omamić tą grupę osób, aby za wami podążała w drodze do realizacji waszych chorych ambicji i podobnie mało wartościowych poglądów. Nie obeszło się bez kłamstw. Wypisywane postulaty mijają się z prawdą. Akurat nasza Spółdzielnia respektuje prawa członków, na co są dowody w zgromadzone w dokumentacji. Czy 20 lat temu, 15, 10 i obecnie postępowanie jest podobne. W konsekwencji stabilne funkcjonowanie Spółdzielni, dobra opinia o niej wśród innych spółdzielni i wysokie poparcie dla członków Zarządu w głosowaniu nad absolutorium. Spotkamy się na najbliższym Walnym Zgromadzeniu i wrócimy do tych spraw.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 31 2
 • argo 2022-08-09 17:37:02 195.191.*.*
  O jak tu dużo piesków z SM Jaroty, zazwyczaj najwięcej do godziny 15. Przypadek? haha
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 16
 • no tak 2022-08-09 14:24:07 185.103.*.*
  Ale po komentarzach widać, że niektórzy w tej spółdzielni to obsrali się już po pachy albo i po szyję :)
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 13
 • Guwerner 2022-08-09 10:19:21 95.160.*.*
  "Łukasz Michnik na swoim profilu na Fb przedstawia się jako: ▪️ Socjaldemokrata, internacjonalista, antyfaszysta ▪️ Sekretarz Generalny Młodej Lewicy ▪️ Asystent społeczny Posła na Sejm Krzysztofa Śmiszka ▪️ Olsztyński aktywista i działacz społeczny, (Wykształcenia nie podał, jedyne wykształcenie jakie znalazłem w necie, to absolwent XI Ekonomicznego Forum Młodych Liderów. Startował w 2019 roku do Sejmu z listy SLD. Liczba głosów: 1 572 / Procent poparcia: 0,47 %)" Ze strony Debaty
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 27 1
 • Nena 2 2022-08-09 10:17:01 95.160.*.*
  "Członków młodzieżówek partyjnych, od prawa do lewa, łączy to samo, chęć łatwego życia na koszt innych, a to zapewnia kariera w polityce. Idą do polityki, bo nie mają żadnego innego pomysłu na życie, a chcą żyć wygodnie, dostatnio, bez wysiłku. Jak twoja partia dojdzie do władzy, możesz liczyć na jakąś lukratywną posadę w spółkach Skarbu Państwa, albo urzędach, instytucjach i agencjach rządowych. Nie musisz mieć żadnego doświadczenia. Widzimy to w Olsztynie na przykładzie młodzieżówki od Michała Wypija. Łukasz Michnik dobrze kombinuje. W Porozumieniu Gowina nie załapał się na nic lukratywnego, więc zaczesał włosy na lewo, zrobił sobie tatuaże i zaczął karierę w Młodej Lewicy. Teraz, jak pokazują sondaże, wahadło idzie mocno w lewo..."
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 26 2
 • Nena 2022-08-09 10:15:37 95.160.*.*
  Łukasz Michnik na swoim profilu na Fb przedstawia się jako: ▪️ Socjaldemokrata, internacjonalista, antyfaszysta ▪️ Sekretarz Generalny Młodej Lewicy ▪️ Asystent społeczny Posła na Sejm Krzysztofa Śmiszka ▪️ Olsztyński aktywista i działacz społeczny, (Wykształcenia nie podał, jedyne wykształcenie jakie znalazłem w necie, to absolwent XI Ekonomicznego Forum Młodych Liderów. Startował w 2019 roku do Sejmu z listy SLD. Liczba głosów: 1 572 / Procent poparcia: 0,47 %)
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 20 1
 • [Usunięty] 2022-08-09 10:13:50 95.160.*.*
  [Komentarz został usunięty przez administrację serwisu]
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • Ania 2022-08-09 09:32:54 79.191.*.*
  Bardzo dobrze żeście zrobili wywalić dziada trzyma się jak pijawka od kiedy to walne się odwołuje tego samego dnia szczur ucieka ze statku tonącego tym bardziej skoro nie na nic do ukrycia powinien stanąć twarzą w twarz z ludźmi!!! . W SM pojezierze rada nadzorcza i pan jaśnie panujący Barański zrobił to inaczej podzielił walne na grypy czego nie powinno się robić a do rady powybieral swojakow którzy się tylko przesiadają co parę lat to jest dopiero cyrk!!!!
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 18
 • zinn 2022-08-09 08:46:45 88.156.*.*
  wy ludzie serio wierzycie, ze oplaty za wode, smieci itd. zaleza od spoldzielni? Poczytajcie cokolwiek na ten temat i ogarnijcie sie, bo na waszej frustracji nowa ekipa "zatroskanych dzialaczy" (niektorzy nawet nie sa czlonkami spoldzielni) juz szykuje skok na kase...
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 32 2
 • Vini 2022-08-08 18:21:58 195.191.*.*
  Przedwojski rządzi 30 lat w SM Jaroty! Jego najnowszy nabytek, zastępca i ratuszowy emeryt Machnik zarabia prawie 20 tys zł brutto. SM Jaroty stało się oazą dla starych ludzi.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 8 21
2147382000