SLD chce wrócić na salony. Włodzimierz Czarzasty gościł w Olsztynie

SLD chce wrócić na salony. Włodzimierz Czarzasty gościł w Olsztynie
Przewodniczący SLD, Władysław Czarzasty
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w sobotę odwiedził Olsztyn. Na spotkaniu z dziennikarzami mówił o przygotowaniach partii do wyborów samorządowych.

Sojusz Lewicy Demokratycznej po ostatnich wyborach parlamentarnych znalazł się poza Sejmem. Obecnie, partia może liczyć na poparcie, w zależności od pracowni badawczych, w granicach od 5 do 9 proc.

W sobotę przewodniczący SLD, Włodzimierz Czarzasty, gościł na lokalnej konwencji partii w Olsztynie, jak również spotkał się z dziennikarzami przy boku m.in. Władysława Mańkuta, przewodniczącego ugrupowania w regionie i Marcina Kulaska, sekretarza generalnego partii, a także radnego sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego.

- Sojusz Lewicy Demokratycznej, jak zawsze, popiera postulaty Związku Nauczycielstwa Polskiego, jeżeli chodzi o wynagrodzenia i o to, co zostało zrobione z reformą edukacji - rozpoczął krótkie wystąpienie Czarzasty.

Przewodniczący SLD odniósł się także do pomysłu premiera Mateusza Morawieckiego względem "daniny jakiejś nieokreślonej grupy obywateli lepiej zarabiających na rzecz osób wychowujących niepełnosprawne dzieci".

- Jest to zadziwiający pomysł i przez nikogo niezrozumiały - mówił szef partii. - Jeżeli pomysł pana Morawieckiego polega na tym, że w tej chwili grupy, które są zaniedbane będą wspomagane przez inne grupy zawodowe to czy na podwyżki dla pielęgniarek zrzucą się rolnicy, a na podwyżki dla stoczniowców zrzucą się górnicy? To jest absurdalne dzielenie państwa i skłócanie społeczeństwa. Jest prostszy na to pomysł, nota bene pomysł SLD, który został skasowany przez PiS, a mianowicie możliwość wprowadzenia nowego progu podatkowego. Proponujemy, aby ci najlepiej zarabiający, którzy mają przychód roczny powyżej 200 tys. zł. płacili 40% podatku.

Czarzasty przypomniał również, że SLD jest partią socjalną i wszelkie przywileje, które zostały wprowadzone przez Prawo i Sprawiedliwość będą podtrzymane.

- My sprawy socjalne nie kojarzymy z żadną partią tylko z tym, że w Polsce dzieje się coraz lepiej to ludzie powinni z tego korzystać - argumentował Czarzasty. - Będziemy walczyli o elektorat PiS-u.

Na koniec spotkania z dziennikarzami Włodzimierz Czarzasty przypomniał, że Sojusz Lewicy Demokratycznej to 23 tys. członków płacących składki, a także partia, która wystawi w 85 okręgach sejmikowych i 340 powiatach listy w wyborach samorządowych.

SLD łącznie wystawi blisko 16 tys. kandydatów. Takimi możliwościami, jak deklaruje partia, może pochwalić się tylko Prawo i Sprawiedliwość, Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe.

2147382000

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

 • Katon M 2018-05-13 11:03:04 83.9.*.*
  Apel do SLD ...!Odkłamcie "dudę", " mateuszka", ich obłudę . Otworzyć na oścież zaklęte rewiry milczenia afery "frankowej". Art.919 KC i art.76 Konstytucji - ci panowie wiedzą o co chodzi. Nie dajcie im zamieść tego przekrętu pod dywan. Ci dwaj obłudnicy nie mogą zaznać spokoju- 800tyś obywateli na nich patrzy. Nie można , nie da się iść do przodu,zostawiając sprawiedliwość i to draństwo za progiem ( to parafraza wypowiedzi jednego z nich).
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • Isruu 2018-04-23 23:01:07 94.254.*.*
  Potrzebna dla równowagi ale nie w tej starej formie...ale to już bylo i nie wroci wiecej...mam nadzieję
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 1
 • ereyk 2018-04-23 22:39:24 89.228.*.*
  Lewica jest potrzebna Polsce jak woda !
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 3