Rozpoczęcie sezonu w Parku Miniatur

W parku w pobliżu Gierłoży będzie można zobaczyć miniatury m.in. pałaców w Sztynorcie i Drogoszy, twierdzy Boyen, śluzy na Kanale Mazurskim oraz zamków w Reszlu, Lidzbarku Warmińskim i Nidzicy. Sezon w Parku Miniatur Warmii i Mazur rozpoczął się 1 maja.

Nowością w sezonie 2010 są miniatury m.in. pałacu w Drogoszy, śluzy na Kanale Mazurskim, zamków w Reszlu, Lidzbarku Warmińskim i Nidzicy, twierdzy Boyen, bazyliki w Świętej Lipce, olsztyńskiej Wysokiej Bramy, grobowca rodziny Farenheid w Rapie czy też Wieży Bismarcka w Mrągowie. Można też obejrzeć replikę kapliczki warmińskiej oraz słupa granicznego z Prostek z połowy XVI wieku, który wyznaczał przed laty granicę między Prusami i Rzeczpospolitą Obojga Narodów.
 
Podczas tegorocznego sezonu organizatorzy przygotowali również dodatkowe atrakcje m.in. wystawę militariów z czasów II wojny światowej (z możliwością oddania strzałów z replik broni niemieckiej) czy Park Zabaw dla najmłodszych.
 
W tym roku odbędzie się również sześć rodzinnych pikników historycznych. 4 lipca odbędzie się Piknik Rycerski, a 25 lipca na specjalnie przygotowanym terenie będzie można obejrzeć potyczki między żołnierzami Armii Czerwonej, Wojska Polskiego i Wehrmachtu. We wrześniu zostanie natomiast pokazana zainscenizowana napaść Armii Czerwonej na Polskę.

Park Miniatur Warmii i Mazur znajduje się w Gierłoży, 900 m za Wilczym Szańcem (w stronę Węgorzewa). Otwarty jest codziennie od godz. 9 do godz. 18, od 1 maja do 31 października. Bilet normalny kosztuje 10 zł, ulgowy – 8 zł. Dzieci, które nie ukończyły 4 lat, mogą wejść za darmo.

Więcej informacji na stronie www.miniatury.com.pl.

Źródło: WWiM/własne

Galeria

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz