''Rozmycie robi wrażenie''. Czy zapadnięte pobocze na DK 51 stwarza zagrożenie? [ZDJĘCIA]

''Rozmycie robi wrażenie''. Czy zapadnięte pobocze na DK 51 stwarza zagrożenie? [ZDJĘCIA]
Rozmycie na DK 51, które powstało po jednej z nawałnic
Fot. Czytelnik Olsztyn.com.pl

Nasz czytelnik napisał nam, że w trakcie wycieczki rowerowej do Olsztynka na drodze krajowej nr 51 zauważył zapadnięte pobocze, które według niego stwarza zagrożenie. Rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie wytłumaczył nam, że rozmycie nie jest groźne.

Czytelnik napisał nam, że gdy wybrał się na wycieczkę rowerową do Olsztynka, zauważył, że w pobliżu drogi krajowej nr 51, w okolicach miejscowości Zezuj, powstało ogromne rozmycie. Według niego zapadnięte pobocze stwarza zagrożenie dla podróżnych.

- W kilku miejscach pobocze się ostro zapada. A tamtędy przecież jeżdżą i samochody, i autobus MPK do Olsztynka – pisze nasz czytelnik.

Postanowiliśmy zapytać rzecznika Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie, czy drogowcy wiedzą o tym problemie i kiedy ewentualnie usterka zostanie usunięta.

- To jest rozmycie na drodze zbiorczej na wysokości Zezuja, powstało w wyniku nawałnicy w nocy z 16 na 17-ego czerwca. Podobnych zniszczeń jest więcej. Rozmycie rzeczywiście robi wrażenie, bo ma jakieś 3m głębokości i 3m szerokości, ale nie stwarza większego zagrożenia. Wszystkie uszkodzenia powstałe w wyniku nawałnicy są sukcesywnie naprawiane – wyjaśnia nam Karol Głębocki, główny specjalista ds. komunikacji społecznej GDDKiA w Olsztynie.

Galeria

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • gość 2019-07-03 15:00:14 37.47.*.*
    To nie zapadnięte pobocze,a obiekt edukacyjny przygotowany przez UWM dla studentów budownictwa.
    Odpowiedz Oceń: 2 0 Zgłoś treść
  • Jacek Sobotko 2019-07-02 12:56:52 5.173.*.*
    ""....Rozmycie robi wrażenie bo ma trzy metry głębokości ale nie stwarza większego zagrożenia....""
    Odpowiedz Oceń: 11 1 Zgłoś treść
Zamknij Elbląska Uczelnia Humanistyczno Ekonomiczna