Rozbudowują system ITS. Na początek nowe biletomaty

Rozbudowują system ITS. Na początek nowe biletomaty
Fot. UM Olsztyn

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu rozbudowuje system ITS. W związku z tym na ulicach Olsztyna stanęły nowe biletomaty. Po zakończeniu prac mieszkańcy będą mieli do dyspozycji łącznie 51 urządzeń.

ZDZiT rozbudowuje system ITS. W ramach prac uruchomiono nowe biletomaty. Urządzenia pojawiły się na Nagórkach - ul. Barcza, na Dajtkach, na osiedlu Generałów, przy dworcu Olsztyn Zachodni, na ul. Wyspiańskiego, na ul. Janowicza, na ul. Gałczyńskiego oraz przy WORD - ul. Towarowa.

- W najbliższych dniach na terenie Olsztyna uruchamiane będą kolejne biletomaty, których po zakończeniu rozbudowy systemu ITS, będzie łącznie 51 sztuk – informuje Michał Koronowski, rzecznik ZDZiT.

W biletomatach można kupić wszystkie rodzaje biletów, również elektroniczne, które są kodowane na Olsztyńskiej Karcie Miejskiej. Urządzenie umożliwia też zapisane na OKM pieniędzy w elektronicznej portmonetce oraz sprawdzenie stanu konta.

Przypomnijmy, mieszkańcy miasta od wielu miesięcy zgłaszają problemy z niedziałającymi biletomatami. Uszkodzone były urządzenia m.in. na Zatorzu, w centrum czy na osiedlu Kormoran. Na Jarotach z kolei był kłopot z elektroniką. Więcej na ten temat tutaj: Problemy z biletomatami na Jarotach.

Komentarze (6)

Dodaj swój komentarz

 • Olsztynianka 2019-12-03 14:45:46 83.5.*.*
  Koniecznie prosimy o biletomat w okolicach Wysokiej Bramy - centralny punkt spotkań mieszkańców Olsztyna i turystów.
  Odpowiedz Oceń: 2 0 Zgłoś treść
 • zirytowana 2019-12-03 13:51:19 5.173.*.*
  Na Barcza od ponad pół roku stoi biletomat w takcie usługi serwisowej. W ty na Orłowicza nie ma możliwości zapłacenia za bilet. Lepiej niech naprawią to co jest.
  Odpowiedz Oceń: 1 0 Zgłoś treść
 • buba2 2019-12-03 10:50:08 5.172.*.*
  Tak samo na Gałczyńskiego. Mam nadzieję że będa to lepsze wersje w których nie trzeba będzie zdzierać palców. Lepiej skalibrowane i lepiej działające.
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • buba 2019-12-03 10:20:07 88.156.*.*
  Bzdura. Na osiedlu Kormoran stał od ponad pół roku nowy biletomat, który nie był podłączony do systemu. Teraz działa.
  Odpowiedz Oceń: 1 0 Zgłoś treść