Problemy z biletomatami na Jarotach

Problemy z biletomatami na Jarotach
W Olsztynie są problemy z niedziałającymi biletomatami. Wiele z nich jest zniszczonych i oczekuje na naprawę, inne będą dopiero przyłączane do sieci
Fot. Archiwum Olsztyn.com.pl

Zgłosił się do nas czytelnik, który mieszka na ul. Janowicza. Skarży się, że od kilku miesięcy biletomaty w jego najbliższym otoczeniu nie działają. Postanowiliśmy zapytać o to Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie.  

Mieszkam na ulicy Janowicza. Przynajmniej od trzech miesięcy nie mogę zakupić biletu na przystanku tramwajowym przy ul. Witosa (czarny ekran). Mało tego. Na przystanku autobusowym Janowicza (w stronę ul. Kanta) także postawiono niedawno biletomat, który... nie działa. Na ekranie wyświetla się informacja, że trwają prace serwisowe. I tak od kilku miesięcy – denerwuje się pan Andrzej.

Rzeczywiście, oba urządzenia są niesprawne. Zapytaliśmy Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie o tę sprawę.

Biletomat przy ul. Witosa jest zepsuty. Trzeba naprawić elektronikę – powiedział w rozmowie z nami Michał Koronowski, rzecznik prasowy ZDZiT.

Rzecznik nie sprecyzował, kiedy urządzenie zostanie naprawione. Jeżeli chodzi o biletomat na ul. Janowicza to trwają tam prace serwisowe, które mają na celu podłączenie go do sieci.

Jeszcze w listopadzie zostanie on podłączony do sieci, co za tym idzie, będzie można z niego korzystać – dodał Michał Koronowski.

Najbliższym działającym biletomatem w okolicy przystanku przy ul. Witosa jest ten na pętli tramwajowej przy ul. Kanta, natomiast od strony ul. Wilczyńskiego – urządzenie przy przystanku DH Śliwa.

Zapytaliśmy także o to, ile urządzeń nie działa na chwilę obecną. Czekamy na odpowiedź.

Komentarze (5)

Dodaj swój komentarz

 • Gregor 2019-11-14 13:19:48 37.47.*.*
  Witosa P.A.N.Y.
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • Arkadiusz36 2019-11-13 19:51:55 88.156.*.*
  A kiedy będą działały nowe biletomaty przy dworcu zachodnim i przy ulicy Jeziornej stoją już kilka miesięcy i nie działają.
  Odpowiedz Oceń: 1 0 Zgłoś treść
 • Piszek 2019-11-13 10:46:01 5.172.*.*
  Na ul. Iwaszkiewicza biletomat nie działa od pół roku. Poza tym są problemy z kalibracją urządzeń. Niech pan rzecznik spróbuje doładować karte miejską. Powodzenia i silnych opuszków palców życzę.
  Odpowiedz Oceń: 3 0 Zgłoś treść
 • lexmark 2019-11-13 08:28:45 185.220.*.*
  Przyszły mrozy, pękają szyny i ekrany biletomatów. Czekamy aż pęknie "beton z ratusza".
  Odpowiedz Oceń: 2 0 Zgłoś treść
 • curwer ecu 2019-11-13 04:13:14 5.173.*.*
  Biletomat na Janowicza jeszcze w tym miesiącu zostanie podłączony do sieci. Brawo ZDZiT. A na skrzyżowaniu Wilczyńskiego i Krasickiego po miesiącu czekania zniknął napis" proszę czekać " . Tragedia z tymi biletomatami na Jarotach. Czasami jak się chce w weekend kupić bilet na następny miesiąc to trzeba się przygotować na to że dopiero po dwóch godzinach wróci się do domu. Fajnie by było żeby redaktor kac kontynuował temat, przynajmniej do czasu aż co najmniej 50%biletomatow na Jarotach będzie sprawnych.
  Odpowiedz Oceń: 3 0 Zgłoś treść