Dziś jest: 16.12.2025
Imieniny: Albiny, Alicji
Data dodania: 2025-12-16 09:24

Redakcja

Regionalna współpraca szkoły i biznesu doceniona w prestiżowym konkursie "Pracodawca Jutra 2025"

Regionalna współpraca szkoły i biznesu doceniona w prestiżowym konkursie
Zdjęcie do materiału
Fot. FIEGE E-com NORTH sp. z o.o. Ameryka

Firma FIEGE, operator nowoczesnego centrum logistycznego w Ameryce pod Olsztynkiem, oraz Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie znaleźli się w gronie wyróżnionych w ogólnopolskim konkursie „Pracodawca Jutra”, organizowanym przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Podczas uroczystej gali 8 grudnia w Warszawie nagrodzono ich wspólny projekt „Młodzieżowe warsztaty logistyczne i konkurs Logistics of the Future”, który w nowoczesny sposób łączy edukację szkolną z praktyką biznesową.

reklama

Projekt został zainicjowany i przygotowany przez nauczycielki Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie, a jego realizacja była efektem partnerskiej współpracy szkoły z firmą FIEGE. Dzięki temu uczniowie mieli możliwość zdobywania wiedzy w realnym środowisku pracy — na terenie centrum logistycznego w Ameryce pod Olsztynkiem, gdzie obserwowali procesy operacyjne, poznawali zasady bezpieczeństwa oraz specyfikę pracy w branży e-commerce.

Jak podkreśla Anna Białous, nauczycielka ZSEH, wyróżnienie ma dla całej społeczności szkolnej szczególne znaczenie: - Nagroda w konkursie „Pracodawca Jutra 2025” to dla naszej szkoły ogromne wyróżnienie. Dodaje nam prestiżu, a nauczycielom i uczniom daje dużą satysfakcję z dobrze wykonanej pracy. Bardzo ważne było dla nas to, że mogliśmy pracować na „żywym organizmie” i współpracować z czynnymi pracownikami z obszaru logistyki i transportu

Edukacja oparta na realnym doświadczeniu

Współpraca z FIEGE pozwoliła uczniom skonfrontować szkolną wiedzę z praktyką zawodową.

Projekt umożliwił młodzieży bezpośredni kontakt z pracownikami firmy i przyjrzenie się ich codziennej pracy. Otwartość i zaangażowanie zespołu FIEGE miały ogromny wpływ na jakość tej współpracy - dodaje pani Anna. 

W realizację warsztatów zaangażowało się dwunastu pracowników FIEGE, którzy prowadzili zajęcia, przygotowywali materiały edukacyjne oraz dzielili się swoim doświadczeniem zawodowym. Dzięki temu uczniowie mogli poznać procesy logistyczne „od środka” i lepiej zrozumieć funkcjonowanie nowoczesnego centrum dystrybucyjnego.

Dla nas, jako pracodawcy, to duża satysfakcja móc realnie wpływać na rozwój młodych ludzi i pokazywać im logistykę w praktyce. Zależy nam, aby uczniowie poznawali nowoczesne środowisko pracy, rozumieli oczekiwania branży i mogli świadomie budować swoją ścieżkę zawodową - mówi Bartłomiej Zieliński, Dyrektor Centrum Dystrybucyjnego FIEGE w Ameryce pod Olsztynkiem. 

Świadome wybory młodych ludzi

Udział w projekcie miał realny wpływ na zaangażowanie uczniów oraz ich decyzje dotyczące przyszłości zawodowej.

Bezpośrednia obserwacja pracy oraz aktywne uczestnictwo w zajęciach pozwoliły uczniom zweryfikować, czy wybrali właściwy kierunek kształcenia i czy będą dobrze odnajdywać się w zawodzie związanym z logistyką – zaznacza Anna Białous.

W FIEGE bardzo mocno stawiamy na wspieranie edukacji zawodowej i budowanie świadomości o możliwościach pracy w nowoczesnej logistyce. Wierzymy, że regularna współpraca biznesu ze szkołami przynosi realne korzyści – młodym ludziom, lokalnym społecznościom i całemu regionowi - dodaje natomiast Dyrektor Centrum Dystrybucyjnego FIEGE.

Kontynuacja współpracy

Zarówno ZSEH, jak i FIEGE zapowiadają kontynuację projektu w kolejnym roku szkolnym. Planowane jest rozszerzenie warsztatów o nowe zagadnienia odpowiadające aktualnym wyzwaniom branży logistycznej, aby jeszcze lepiej przygotować młodzież do wejścia na rynek pracy.

Wyróżnienie w konkursie „Pracodawca Jutra” potwierdza, że partnerska współpraca edukacji i biznesu, oparta na zaangażowaniu i zaufaniu, przynosi trwałe i rzeczywiste efekty.

Materiał powstał przy współpracy z FIEGE E-com NORTH sp. z o.o. Ameryka

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz