Radosne święto wszystkich dzieci

Dziś obchodzimy Dzień Dziecka, czyli święto każdego z nas. Ci, którzy doczekali się już swoich pociech, stają już po drugiej stronie - rodziców, którzy w większości zachodzą w głowę jakby zorganizować dzisiejszy dzień, tak by uszczęśliwić swoją pociechę.

Dzień Dziecka obchodzony jest tradycyjnie 1 czerwca. Święto wszystkich dzieci na stałe wpisało się już do kalendarza i naszej świadomości jako to wyjątkowe. Jego historia sięga roku 1924 kiedy to w Genewie, Liga Narodów na wniosek Międzynarodowego Związku Pomocy Dzieciom przyjęła uchwałę zwaną Deklaracją Praw Dziecka. Od tego czasu dzieci, w świadomości społecznej przestały być własnością, niemalże przedmiotem dorosłych - stały się pełnoprawnymi obywatelami.

Dzisiejsze kolorowe święto dzieci niewiele ma wspólnego z ciemną historią, która właściwie ugruntowała ich człowieczeństwo. To symbol tego jak bardzo dzieci liczą się w społeczeństwie, ale również święto, w którym ich rodzice bardziej niż zwykle starają się uszczęśliwić pociechy i okazać im swoje uczucie, zainteresowanie, co niestety coraz częściej z nadmiaru codziennych obowiązków spada na dalszy plan.

Pamiętajmy, że tego dnia nie chodzi o kupowanie prezentów, a okazanie zainteresowania i miłości swojemu dziecku. Współcześni rodzice niestety często ''zapracowują się'', szczerze wierząc, że robią to dla swoich dzieci. Te zaś, z braku zainteresowania zabieganych rodziców, często czują się niekochane i samotne, co prowadzić może do przerażających zjawisk społecznych jakie obserwujemy dziś wśród dorastającej młodzieży.

Dziecko ma prawo do nauki, zabawy, ale przede wszystkim ma prawo i potrzebę bycia kochanym przez swoich rodziców i opiekunów. Pamiętajmy też, że dzieci, te już dorosłe, często bardziej potrzebują wsparcia swoich rodziców niż gdy były kilku czy kilkunastolatkami.

Krótki przewodnik olsztyńskich atrakcji z okazji Dnia Dziecka:

Dla wszystkich dzieci w dniach 29 maja - 1 czerwca olsztyńskie kino Helios przygotowało mnóstwo niespodzianek.

- Konkurs: Odkryj tajemnice zabawek - weź udział w  konkursie i wygraj zabawki z Toy Story 3!

Stwórz pracę plastyczną pt.: „Jak bawią się Twoje zabawki kiedy nie ma Ciebie w pokoju?”. Na prace, wykonane indywidualnie w dowolnej technice plastycznej czekamy do 30 czerwca 2010 r. Prace można składać w kasie lub biurze kina. Praca zgłoszona na konkurs powinna zawierać kompletne dane autora: imię i nazwisko, numer telefonu, wiek. Na autorów najciekawszych i najoryginalniejszych prac plastycznych czekają nagrody! Do wygrania - zabawki z Toy Story 3!

Do dnia 06.07.2010 zwycięzca zostanie powiadomiony telefonicznie o wynikach konkursu. Odbiór nagrody będzie możliwy z biletem na film „Toy Story 2” lub „Toy Story 3” zakupionym w terminie 28.05.2010 do 30.06.2010 r. Regulamin dostępny w biurze kina.

Atrakcje zorganizowane przez olsztyńskie Multicentrum:

Europejskie bajanie:
prelekcja
warsztaty plastyczne
warsztaty techniczne.

Godz.: 09.00 – 14.00
Miejsce: MultiCentrum
Tylko dla grup zorganizowanych

Folkowa dyskoteka:
warsztaty muzyczne.

Godz.: 15.00 – 16.15
Miejsce: MultiCentrum

Dziecięce eksperymentatorium:
warsztaty fizyczne.

Godz.: 16.30 – 17.45
Miejsce: MultiCentrum

Atrakcje w multimedialnej bibliotece ABECADŁO:

Abecadło fiesta! Impreza dla dzieci w każdym wieku: konkursy, zabawy, PlayStation, karaoke.godzina 17.00

Loteria fantowa dla dzieci, które wypożyczą książki - przez cały dzień

 

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

 • kaz 2010-06-01 13:22:14 81.190.*.*
  Wszystkim dzieciom całego świata , Olsztyna i okolic.Tym dużym , małym, kochanym i nie kochanym,tym chcianym i nie chcianym. Najlepsze życzenia w dniu ich Święta.Fajnych zabaw , wrażeń.Pomyślności w przedszkolu,szkole, uczelni , robocie.Wszystkie dzieci są nasze!!!!!!!!!!!
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • tata 2010-06-01 11:12:31 83.16.*.*
  Miałem nadzieję, że może jest coś zorganizowane dla dzieci. Ale jest jak zwykle... Pozdrawiam urząd miasta... czas się obudzić... w Olsztynie nie ma nic i nic się nie dzieje
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 0
 • Tata 2010-06-01 11:00:57 212.160.*.*
  Z okazji dnia dziecka życzę wszystkim ... rodzicom więcej czasu dla własnych dzieci.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
2147382000