Przemyt w przerobionym samochodzie

Przemyt w przerobionym samochodzie
Fot. IAS Olsztyn

Ponad trzy tys. paczek papierosów ukrył w Oplu Merivie mieszkaniec Ornety. Przemycany towar jak i samochód zostały na przejściu w Bezledach.

W niedzielę, w godzinach nocnych, funkcjonariusze KAS z przejścia granicznego w Bezledach wytypowali do kontroli samochód marki Opel Meriva, którym podróżował mieszkaniec Ornety. Mężczyzna w tym roku już kilka razy przejeżdżał przez to przejście. Opel trafił więc do Budynku Kontroli Szczegółowej. W wyniku rewizji funkcjonariusze celno-skarbowi ujawnili 3255 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy, wartych co najmniej 30 tys. zł. Do ukrytych papierosów dostęp był możliwy przez wycięte otwory o różnych wymiarach, umiejscowione za tylnym zderzakiem, a także pod siedzeniami oraz w progach pojazdu. Mężczyzna zasłonił je blaszkami, które następnie zamaskował szpachlą.

- Kierowcy Opla postawiono zarzut popełnienia przestępstwa - informuje oficer prasowy Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie, Ryszard Chudy. - Oprócz papierosów, funkcjonariusze celno-skarbowi zajęli również samochód i przekazali go na parking depozytowy. Wszczęta sprawa karna skarbowa będzie miała swój finał w sądzie.

 

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz